Віктор Глеба
Віктор Глеба експерт з державного управління та містобудування

Афера з фіктивною реконструкцією Харківської площі може обійтися киянам майже у 700 мільйонів

18.02.2021 14:37

За гучною аферою стоять високопосадовці КМДА, бандити Льоні-Космоса та російсько-грузинська мафія. Харківську площу мали реконструювати бюджетним коштом відповідно до чинного на сьогодні Генплану ще за рішеннями О. Омельченка. Та до влади в столиці прийшла банда Черновецького з грузинськими злодіями в законі.

Blog_Gleba
Ілюстрація: СтопКор

Саме вони допомогли виграти конкурс такій собі нікому не відомій фірмі ТОВ «Київ термінал». І ось ця приватна контора стверджує, що начебто зазнала збитків на 671 млн грн наших з вами грошей.

Річ у тім, що у хитрому інвестиційному договорі було вказано, що реконструкція площі здійснюється за бюджетні кошти, а торговці та бариги збудують собі торгові центри.

Завдяки небайдужій громадськості це питання не дали спустити на гальмах, і вже багато місяців ми чинимо спротив тому, щоб у судовому порядку з київського міського бюджету стягнули 671 млн. Адже ці гроші - з кишені кожного киянина.

Як пояснюють представники Київради, за інвестиційним договором передбачалося будівництво приватною компанією на Харківській площі розв’язки, магазинів, готелів тощо – загалом 7-8 видів об’єктів. За підсумками конкурсу був укладений договір, одним із пунктів якого було отримання земельної ділянки в оренду. Це столичний Департамент економіки та інвестицій висунув як умову, за якою реалізується договір.

project_kharkivska_ploscha6
Проєкт розв'язки на Харківській площі Фото: скріншот
project_kharkivska_ploscha7
Проєкт розв'язки на Харківській площі Фото: скріншот

Як посадова особа тих часів – я був заступником головного архітектора міста Києва – можу підтвердити: жодних бухгалтерських чи юридично-правових документів, рішень, угод між фірмою «Київ термінал», Київрадою та КМДА не існує. Це афера чистої води, адже:

- інвестиційний договір скасовано через порушення законодавства, підробку підписів, недостовірні відомості;
- оренда землі з підробкою документів та завідомо неправдивими відомостями скасована;
- бухгалтерських документів, які підтверджують факт збитків та витрат «Київ термінал», немає;
- проєкт будівництва транспортної розв'язки не розроблявся і не затверджувався;
- дозвіл на будівництво або реконструкцію не надавався.

project_kharkivska_ploscha2
Витяг з рішення суду Фото: скріншот
project_kharkivska_ploscha3
Витяг з рішення суду Фото: скріншот
project_kharkivska_ploscha4
Витяг з рішення суду Фото: скріншот
project_kharkivska_ploscha5
Витяг з рішення суду Фото: скріншот

Жодного метру транспортної розв'язки, жодного кубометру бетону чи тонни арматури не було вкладено в будівництво, але кияни мають з бюджету віддати суму, яка дорівнює вартості транспортної розв'язки.

А де ж поділися ці майже 670 мільйонів, які зараз з нас збирається здерти «Київ термінал»? Ця схема з підробкою документів розпочалася ще 2007 року, за часів Черновецького, який організував зі своїми підлеглими фіктивну процедуру залучення «Київ терміналу» до отримання бюджетних коштів без фактичного виконання будівельних робіт та без витрат і бухгалтерського оформлення відсутніх платежів!

Наразі у КМДА де факто заправляють люди Єрмака-Холодова-Черновецького. Тож тепер Черновецький-Єрмак у владі та через Комарницького (голова фракції партії Черновецького у Київраді 2006-2009 років) керують столичними будівництвами та бюджетними потоками.

А найцікавіше – до чиїх саме кишень кияни мають віддати майже 700-мільйонний «борг»?

За наявними у нас документами, за цією аферою стирчать вуха російсько-грузинської мафії. Засновником ТОВ «Київ термінал» є компанія «Тондан Інвестмент Лімітед», кінцевий бенефіціар – Тамаз Валєріанович Сомхішвілі. Пан Сомхішвілі, відомий у певних колах як «Тамаз Тобольський», закінчив свого часу фізмат у Тобольску, отримав фінансову освіту в Тюмені та є одним із співзасновників АНО «Тенісний клуб «Лукойл».

kharkivska_ploscha
Бенефіціаром ТОВ «Київ термінал» є Тамаз Сомхішвілі Фото: скріншот

Думаю, не варто нагадувати, що «Лукойл» – друга найбільша після «Юкосу» нафтова компанія у Росії і шоста – у світі. Тож за «Київ терміналом», у кінцевому підсумку, стоять великі енергобоси з країни-агресора. А бюджет Києва в інтересах російської мафії втрачає десятки мільйонів доларів.

Наразі небайдужим представникам громадськості вдалося домогтися самовідводу суддів, які вже потирали руки в очікуванні наживи з 671 млн бюджетних коштів з афери з фіктивної реконструкції Харківської площі.

Це – маленька перемога, але справжня боротьба ще попереду. Ми будемо писати заяви, вилучати документи, реєструвати кримінальні провадження, а також мітингувати під Генпрокуратурою, СБУ, НАБУ, які не бачать шахрайства, підробки документів, перевищення повноважень та змови посадових осіб КМДА.

Кожен киянин (а нас 2,5 мільйона) втратить 10 доларів з цієї оборудки. Тому я закликаю всіх небайдужих громадян звернутися до НАБУ, Генпрокуратури, МВС та СБУ з заявами щодо порушення кримінальних справ проти чиновників КМДА за статтями 364-367 ККУ, оскільки втрати бюджету виникли через недбалість посадових осіб, зловживання владою, підробку документів. А голову Київської міської держадміністрації, який, вочевидь, у долі з Тамазом Тобольським та Денисом Комарницьким, слід відсторонити за ст.22 ЗУ «Про державну службу».

Якщо корумповані слідчі та детективи відмовлять у реєстрації - почнемо серію мітингів, протестів, судових справ у Вищому антикорупційному суді. Адже цінності Революції Гідності та пам'ять про тих, хто загинув від рук мафії, потрібно відновлювати.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини