Адвокат Богдан Хмельницький прокоментував закон про хімічну кастрацію педофілів

06.08.2019 12:01

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні 11 липня ухвалила законопроект №6449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”.

“За” проголосували 247 народних депутатів, утримався – 1, не голосували – 65.

Зміни до Кримінального кодексу, передбачені законом, посилюють відповідальність за згвалтування та розбещення малолітніх та неповнолітніх осіб. Зокрема, поправки до статті 152 запроваджують примусову хімічну кастрацію особам, засудженим за педофілію.

Крім того, документом врегульовується створення публічного реєстру осіб, засуджених за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Експерти у сфері права занепокоєні тим, що на хвилі громадського резонансу після вбивства дитини на Одещині був ухвалений більш суворий з двох розроблених варіантів – законопроект № 6449. Законопроект інших авторів №6607 пропонував зробити реєстр педофілів напівзакритим, доступним лише поліції та Міністерству юстиції з основною метою - попередження роботи даних осіб у дитячих закладах. Також законопроект пропонував добровільну хімічну кастрацію в якості умови для дострокового звільнення та при офіційно діагностованій у злочинця педофілії.

Адвокат та блогер Богдан Хмельницький висловив побоювання, що закон у настільки радикальній формі не є продуманим і не здатний вирішити проблему сексуального насильства над дітьми. Більше того, він може призвести до серії несправедливих вироків та викличе нову хвилю народного обурення, припускає експерт.

Богдан Хмельницький

“Злочини щодо малолітніх (до 14 років) - це педофіл. А якщо громадянин розважився з 16-річною громадянкою під її чесне слово, що їй вже є 18 - у 95% випадків це не педофіл, а просто “щасливчик”. І добре, якщо за своє “везіння” людина тільки сяде. А хтось і познайомиться з каральною медициною, і матиме свій портрет у “зоопарку”, де на нього дивитимуться до кінця його днів”, – коментує прогалину в законі Б.Хмельницький.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини