Адвокат Богдан Хмельницький про змiни цiн на газ

15.07.2019 16:51

“Нафтогаз” з 1 липня знизив тариф на газ для промислових споживачів, повідомили у прес-службі компанії. Ціна знизиться, в середньому, на 13% у порівнянні з попереднім місяцем і складатиме від 5017 до 5606 грн/1000 м3.

Оскільки формула розрахунку тарифу для населення включає в себе ціну продажу “Нафтогазом” блакитного палива для промисловців, ціна на побутовий газ теж буде знижена, переконують у газовій компанії. Точних розрахунків іще не проведено, проте планується у липні знизити тариф на 8% порівняно з червнем.

У червні тариф на газ для населення становив 8627 грн/1000 м3, що майже на 5% більше, ніж у попередньому місяці. Ціна для кожної області розраховувалася окремо.

Яким чином зниження цін торкнеться пересічних українців - аналізує правовий експерт Богдан Хмельницький. Він нагадує, що “Нафтогаз” тим часом виступає за скасування урядової постанови про ПСО, яка вже понад рік регулює обмеження тарифів з боку держави. Це означатиме перехід до ринкового формування ціни на газ, проте, на думку експерта, для успішного функціонування цього механізму бракує диверсифікації ринку постачання житлово-комунальних послуг.

Богдан Хмельницький

“З великою імовірністю, “Нафтогазу” таки влаштують свято - скасують ПСО. Він зможе робити з нашими тарифами, що схоче. Зможе вимагати передоплату з комунальників (навіть якщо для них збережуть обіцяний нам смаколик - “стелю” у підвищенні тарифів). Щоб тут справді запрацював ринок, і “Нафтогаз” прогнувся під нас, потрібні конкуренти. А їх у гіганта не передбачається навіть у проекті”, - коментує Б.Хмельницький.

Раніше ми писали: “Укртрансгаз” накопичує паливо до зими: запаси газу збільшилися на 21.5%".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини