Адвокат Богдан Хмельницький про скасування міжнародного розшуку Ігоря Гужви

09.07.2019 17:54

Шевченківський районний суд м. Києва скасував оголошення у міжнародний розшук головного редактора видання “Страна” Ігоря Гужви, повідомляє прес-служба Генпрокуратури, передають "Українські новини".

Причиною скасування стало те, що місце знаходження І. Гужви було встановлено - він перебуває в Австрії та звернувся там по політичний притулок.

Причинами для кримінального переслідування головного редактора видання “Страна” стали ухилення від сплати податків (ч.3 ст. 212 ККУ) та вимагання (ч.3 ст. 189 ККУ).

Водночас, за інформацією прокуратури, обидві справи проти Гужви все ще актуальні. Провадження щодо вимагання 10 тис. грн за нерозміщення компромату на одного з нардепів перебуває на стадії вручення обвинувального акту, справа про несплачення податків - на стадії судового розгляду.

Український правозахисник та адвокат Богдан Хмельницький нагадує, що формулювання “міжнародний розшук особи” в Україні часто трактується досить вільно, хоча й стає причиною для більш суворих приписів з боку суду чи правоохоронців. Проте цей статус мовою Інтерполу не обов'язково означає вимогу до арешту та екстрадиції. Міжнародна поліцейська організація може всього лише розшукувати цю особу з метою визначення місця її перебування, або ж взагалі відмовити у занесенні до своєї бази даних. “Якщо в людини добрі адвокати, вони, звісно, і від арешту захистять, і в Інтерпол поскаржаться, ще й відсудять за образу честі, гідності і ділової репутації”, - запевняє Б.Хмельницький.

Читайте також: "В ГУ ДФС у Дніпрі “взяли в заручники” громадського активіста (ВІДЕО)".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини