Місія та цінності

Місія та цінності

Громадська організація «Стоп корупції» є неприбутковою незалежною організацією, що провадить незалежні журналістські розслідування і правозахисну діяльність з метою запобігання зловживанню владою, протидії корупції і сприяння демократичним перетворенням в Україні.

Ми активно залучаємо до наших розслідувань місцевих активістів та висвітлюємо у засобах масової інформації найактуальніші питання місцевого самоврядування і дотримання посадовцями антикорупційних стандартів державної служби. Наші зусилля сфокусовані на залученні громадян до вирішення місцевих проблем, аби зробити місцеву владу відповідальною і підзвітною.

Ми прагнемо, щоби у публічному секторі України панували ті самі цінності, що зібрали нашу команду: доброчесність і прозорість у ставленні до державних справ і громадянських обов’язків, справедливість і рівні права усіх громадян.

Ми вважаємо вільну і відповідальну журналістику невід’ємною складовою права громадян на отримання правдивої неупередженої інформації. Неухильне дотримання Закону, повага до гідності людини, якість і професійна глибина – засадничі принципи наших журналістських розслідувань. Ми щиро вдячні тим громадянам, що допомагають у наших розслідуваннях, ми дбаємо про них і намагаємось максимально їх захистити.

Структура та напрями діяльності

Відповідно до місії структура організації складається з двох основних підрозділів: Медійний підрозділ та Правозахисний блок. Медіа-підрозділ у свою чергу складається з трьох редакцій, що функціонують незалежно одне від одного:

1. Редакція незалежних журналістських рослідувань (розслідувальна журналістика)
2. Редакція адвокаційної журналістики (інша назва правозахисна журналістика)
3. Редакція новин з антикорупційної тематики (новинна журналістика)

Ми активно підтримуємо нове явище в українському медіапросторі, яке отримало назву «громадянська журналістика». Громадянська журналістика – це діяльність громадян, які беруть активну участь у процесі збирання, аналізу та поширення інформації, не маючи при цьому професійної журналістської підготовки. Ми навчаємо місцевих громадських активістів з регіонів України необхідним навичкам і долучаємо їх до створення наших журналістських матеріалів. Ці матеріали переважно складають зміст публікацій нашої Редакції правозахисної (адвокаційної) журналістики. Регламент створення громадянськими журналістами медійних матеріалів для журналістських редакцій доступний за посиланням. Структурна окремість та відділення процесів журналістських розслідувань від правозахисної журналістики гарантує незалежність та неупередженість розслідувальної журналістики. У той же час обмін інформацією між незалежними підрозділами підвищує ефективність роботи усіх підрозділів ГО «Стоп корупції».

Правозахисний блок складається з Центрального офісу і регіональних підрозділів ГО «Стоп корупції» (дивись мапу з розташуванням підрозділів ГО «Стоп корупції» за посиланням) Наші активісти правозахисники ведуть прийом громадян, що потерпають від зловживань владою і корупції, та звертаються до нас за допомогою, а також проводять кампанії адвокації з метою сприяння антикорупційним реформам, припиненню корупційних схем, притягненню до відповідальності посадовців, що винні у корупційних кримінальних порушеннях.

Наш юридичний відділ надає консультації основним підрозділам нашої організації та представляє інтереси потерпілих сторін під час судових засідань.

Наша стратегія

Ми покладаємось на дух підприємливості, ініціативу, креативність наших співробітників, що пропонують нові шляхи та способи як робити справу краще, даємо кожному шанс і обираємо найкраще – те, що ефективно працює у наш швидкоплинний час, коли старий досвід часто не допомагає передбачити майбутнє. Ми постійно навчаємось, і постійно оновлюємось. Незмінними лишаються лише підтримка наших працівників і наше прагнення до колективного пошуку нових можливостей відповідно до наших цінностей і суспільного добра.

З якими викликами часу маємо справу

Революція гідності в Україні у 2014 році стала відповіддю громадянського суспільства на олігархічну державу із застарілою феодальною системою управління, у якій вузький клан багатих шахраїв за допомогою закритості, фаворитизму і корупції намагались позбавити суспільство права на гідне життя і свободу. Але, не зважаючи на перемогу у 2014 році, дуже швидко виявилось, що «нова управлінська еліта» не поспішає виконувати вимоги народу, і очікувані зміни вимагають від суспільства чимало зусиль, спрямованих на оновлення засадничих політичних і управлінських державних інституцій. Фактично Україна зараз продовжує війну на два фронти. Перший фронт проти зовнішнього агресора у «Зоні АТО». А другий вирішальний фронт – це викорінення корупції у політичному середовищі та державному апараті, створення інституційного і культурного антикорупційного середовища, що унеможливить появу нових корупціонерів.

Яку стратегічну модель ми обираємо

Беручи до уваги потужну роль засобів масової інформації в отриманні суспільством правдивої інформації й формуванні антикорупційної культури громадян, стратегія наших дій є подвійною:

По-перше, ми проводимо журналістські антикорупційні розслідування стосовно корумпованих державних посадовців на усіх рівнях управління (найвищих, регіональних, муніципальних, місцевих). Але нашим пріоритетом є місцева і середня ланка держпосадовців, оскільки саме вони найближчі до місцевого самоврядування і потреб пересічних громадян. Ґрунтуючись на оригінальних журналістських розслідуваннях, ми створюємо нашу медіа продукцію – спеціальні телевізійні програми, які виходять в ефір на центральних і регіональних каналах телебачення. А результати розслідувань ми спрямовуємо до державних антикорупційних органів для подальшого кримінального провадження і переслідування корупціонерів.

По-друге, ми намагаємось якнайширше залучити пересічних громадян і громадських активістів до нашої діяльності у якості викривачів, волонтерів і навіть співавторів медіа-продуктів, використовуючи такі соціальні інновації, як краудсорсинговий журналізм, соціальні медіа і мережі. Таким чином порядок денний наших розслідувань формується саме потребами та вимогами громадян, що щоденно стикаються зі зловживанням владою та корупційними практиками. У свою чергу після оприлюднення викритих фактів і корупційних дій ми показуємо, що корупція є переборною, корупціонери - звільнені та кримінально переслідувані, протиправна діяльність злочинних організацій і підприємств – зупинена, і українське громадянське суспільство перемагає корупцію.

Історія "Стоп Корупції"

ГО «Стоп корупції» створювалась командою однодумців протягом кінця 2014 – першої половини 2015 року як організація, що поєднує розслідувальну журналістику, юридичну підтримку і правовий захист громадян від корупційних дій державних посадовців у Київській області.
Але згодом організація розповсюдила діяльність на більшість регіонів України, у яких формується і постійно розширюється наша мережа журналістів і правозахисників. Наразі відкриті чотири кореспондентські пункти у Харкові, Львові, Чернівцях, Дніпрі. Наша загальноукраїнська мережа налічує більше 20 відокремлених підрозділів і партнерських організацій у регіонах України.

З одного боку, ми створюємо публічний тиск на органи влади за допомогою наших антикорупційних журналістських розслідувань і поширення об’єктивної інформації у засобах масової інформації, а з іншого – ми уважно пильнуємо, аби корумповані «герої» наших розслідувань і телепередач отримали те, що вони заслуговують.

Допомагає нам у цьому співпраця з державними антикорупційними органами, передусім з Національним антикорупційним бюро, Генеральною прокуратурою, Антикорупційною прокуратурою, Національним агентством з питань запобігання корупції, Національною поліцією та іншими державними закладами і установами. Члени нашої організації обрані до складу Контролюючої громадської ради НАБУ і Громадської ради Держгеокадастру.

За нашими офіційними зверненнями і поданнями державні антикорупційні органи вживають необхідні заходи, порушують адміністративні та карні справи, притягують корупціонерів до відповідальності, зупиняють незаконну діяльність установ і підприємств.