Аби не допустити катастрофи на Кловському, забудовники мають вкласти десятки мільйонів в укріплення схилу

22.01.2019 12:12

Однією з причин зсувів на Кловському яру стали ерозійні ґрунти, що підмивалися водою, оскільки не працювала дощова каналізація. Про зсувонебезпечність схилу раніше неодноразово попереджали фахівці. Тепер місто зобов’язує усіх землекористувачів розв’язати цю проблему.

«Не знайшлося балансоутримувача цього відрізку схилу, який стосується земельної ділянки, яка перебуває в оренді ТОВ «Буд-Інформ», - повідомила представник ТОВ «Буд-Інформ» Наталія Дюбенкова, - «Ми також маємо здійснити заходи по укріпленню схилу».

Наразі фірма «Буд-Інформ» вже вклала майже 10 мільйонів гривень у систему зливових стоків. Натомість чиновники наполягають, що майбутній забудовник має ще й укріплювати сам схил. А це вже 60 чи навіть 70 мільйонів.

«Там якщо брати схил, там є орендарі певних земельних ділянок, а також є частини комунального майна. Там, де є комунальне майно, там бере повністю відповідальність на себе Київська міська рада. А там, де є орендарі земельних ділянок, то вони повинні здійснювати ці заходи», - запевняє начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій, - «Тоді вже будемо виходити з юридичного аспекту, в судовому порядку заставляти їх це робити».

Аби не допустити катастрофи, комісія ухвалила ряд кроків. Зокрема, зобов’язала комунальників вести постійне спостереження за станом схилу, а Печерську райдержадміністрацію – за деформаціями житлових будинків. Тим часом «СтопКор» стежитиме за розвитком подій і про нові факти повідомлятиме у наступних випусках.

Дізнавайтесь подробиці ситуації з матеріалу Альони Середи:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X