9 кримінальних проваджень і майже сто адмінпротоколів – перший “врожай” співпраці активістів та МВС проти корупції на виборах

03.02.2019 09:50

Політичні ставки цього року надвисокі – це і президентське крісло, і депутатські мандати. Отже, експерти прогнозують дуже жорстку боротьбу з використанням усіх можливих методів.

Олексій Кошель, голова Комітету виборців України, наголошує: "Нас будуть чекати доволі жорсткі методи, але дуже важливо, щоб ці методи не переходили рамки законодавчого поля й етики".

Згоден з Олексієм і чинний очільник МВС Арсен Аваков. "Прошу кандидатів і керівників виборчих штабів уважно поставитися до інформації про виявлені порушення – усунути порушення закону і ввести агітаційний процес в суворе законне річище. Нехай навіть це стосується незначних порушень. З малих порушень складаються системні помилки. З початку кампанії МВС не буде поблажливим. Цього від нас вимагає буква закону" – зазначив міністр та підкреслив – "Вже перші дні передвиборної кампанії показали: створена МВС разом з ЦВК і громадянським суспільством система недопущення порушень в ході виборчого процесу почала працювати".

"Фінансування виборчої кампанії може відбуватися тільки з рахунків виборчого фонду. Тільки з цих грошей, які були, зрозуміло, може фінансуватися виборча кампанія. Не коштом корупційних грошей, не коштом незрозумілих дарувань чи пожертвувань", – говорить Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України.

"Від того, наскільки чесними, прозорими та справедливими будуть результати виборів, залежить вектор розвитку нашої держави. Тому ми вирішили сфокусувати зусилля активістів, журналістів, правозахисників, які входять до наших ГО, саме на цьому аспекті – виборчому процесі. Вся інформація, яка надходить до нас – аналізується нашими юристами й далі за належністю направляється або в правоохоронні органи, або в ЦВК", – розповідає Роман Бочкала, координатор ініціативи "Стоп політичній корупції".

На такі факти у МВС обіцяють реагувати серйозно – лише за перший місяць виборчої кампанії правоохоронці отримали 500 звернень, за якими відкрито 9 кримінальних проваджень та складено майже 100 адмінпротоколів.

"Об'єднатися повинні всі. Від звичайного громадянина і до осіб, які займають відповідальне становище. Не потрібно громадянину знати санкції чи статті. Він повинен розуміти, що це порушення. Йому надійшла якась пропозиція матеріального характеру. І це порушення. Він фактично продає своє право голосу", – говорить Максим Цуцкірідзе, заступник начальника управління Головного слідчого управління Нацполіції України.

А ще у відомстві просять депутатів посилити покарання за порушення на виборах. Проте народні обранці наразі не надто квапляться.

Нагадаємо, в Україні розпочала роботу громадська ініціатива "Стоп політичній корупції", яка займається моніторингом виборчої кампанії. Ініціатива налічує 50 регіональних осередків ГО "Стоп Корупції" та об'єднує ряд громадських активістів. Отже, якщо ви дізналися про факти порушення виборчого законодавства – можете звернутись до місцевих представництв ГО "Стоп Корупції" або зателефонувати на гарячу лінію: (044) 578-00-04.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини