«80% виборців голосують емоціями», – політолог Людмила Зубрицька про хід і підсумки парламентської кампанії

24.07.2019 15:00

Фейки та популістичні обіцянки, міфи й меми – чому всі ці маніпулятивні інструменти масово спрацювали на парламентських виборах, що минули? Переважна більшість громадян при голосуванні спирається на емоції – стверджує кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА Людмила Зубрицька.

"Політик не обов’язково має бути «білим і пухнастим». Але це маніпулювання емоціями", - Людмила Зубрицька.

За словами політолога, найбільш яскраві емоції – це позитивні емоції. Тому, як правило, ніхто не голосує за кандидата, який виглядає похмуро та озвучує песимістичні тези.

«Насправді голосують за чудового, веселого, який випромінює позитивні емоції, який викликає позитивні емоції – емоції надії, добра, світлого майбутнього, можливості змін. Ось саме за таких політиків голосують», – зауважує пані Людмила, – «Якщо Ви пам’ятаєте у «Чорному дзеркалі» блакитного ведмедика, він емоційно привабливий. Насправді політик не обов’язково має бути, умовно кажучи, «білим і пухнастим». Але це використання емоцій і маніпулювання емоціями».

Експерт наголошує: якщо говорити про почуття, то одними з найсильніших також є почуття страх й ненависті. І досить часто політики маніпулюють саме відчуттям страху, відчуттям втрати для України, яка вже тривалий час перебуває у стані війни.

Докладніше про це: «Ми живемо в епоху тотального популізму» – політолог Людмила Зубрицька про маніпулювання свідомістю виборців

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини