50 відсотків – до центрального управління: ексдиректор навчального центру розповів про «відкати» в УТОГ

В Україні проживають сотні тисяч глухих та людей зі слабким слухом. Їхніми проблемами мала б опікуватись організація, створена ще кілька десятиліть тому – УТОГ. Натомість у товаристві глухих процвітають корупційні схеми, про які люди з вадами слуху бояться говорити відкрито. Як керманичі організації наживаються на потребах інвалідів? «СтопКору» розповів ексдиректор навчального центру в Пущі-Водиці Юрій Анісімов.

За словами пана Юрія, насправді до працівників УТОГ у ліпшому випадку доходить лише «десятина» – десята частина фінансування організації. Натомість у керівників організації раптово з’являються дорогі автівки й квартири.

«Заробляють», наприклад, на пошитті форми для українських військовиків.

«Закупили матеріали на швейних підприємствах і через посередників домовляються. Й ціна для армії злітає вдесятеро. Форма, яку шиють глухі, може протриматись щонайбільше місяць. Коли мій син закінчував університет, їх усіх відправили на військову кафедру й одягали в цю форму. І він мені розповів, що за 2 тижні гімнастерка розлізлася. Тому багато хто вже не хоче купувати цю форму», – розповідає колишній директор НРЦ УТОГ.

Крім того, пан Юрій розповів про «відкати» за оренду численної нерухомості УТОГ, які отримує керівництво товариства: за його словами, понад 50% платні орендарі неофіційно передають до центрального апарату УТОГ, тоді як на місцях залишаються буквально копійки.

utog_14
Юрій Анісімов Фото: СтопКор

Ще одна схема – так звані «мертві душі». Аби підприємцям сплачувати менше податків, ті мають працевлаштувати людей з інвалідністю. Таку, без перебільшення, послугу можна замовити в УТОГ. Там навіть без відома людей з інвалідністю їхні трудові книжки передають на підприємство та щомісяця збирають гроші.

За цим фактом в організації навіть провели внутрішнє розслідування та назбирали доказів. Звертався й безпосередній свідок схеми з працевлаштуванням. Однак, попри всі підтвердження, справу зам’яли.

Але, як стверджує пан Юрій, схема не давала збою десятки років. Понад те, таких людей працевлаштовують навіть на підприємства УТОГ, аби виділяли більше фінансування. А якщо й приходить перевірка – завжди виходило домовитися.

«У них дуже багато «мертвих душ». Ось у мене, припустимо, мало працювати понад 50% інвалідів. Так от на папері їх 50, а насправді у мене 15-18 осіб просто принесли власні документи, трудові книжки, ксерокопії документів, і вони лежать у відділі кадрів. Вони з'являються раз на місяць, аби отримати зарплату», – коментує пан Анісімов.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини