50 тисяч свиней не пахнуть – на Київщині триває незаконне будівництво свинокомплексу

03.05.2019 13:20

3 травня у смт Баришівка на Київщині активісти "Стоп корупції" разом з мешканцями с. Перемога та адвокатами АО "Екобезпека" поспілкувалися з головою ОТГ Баришівського району Олександром Вареніченком та головою Баришівської районної адміністрації Олегом Левченком.

Йшлося про свиноферму СП ТОВ "Нива Переяславщини", яка була побудована поруч з селом Перемога без дозвільних документів та проходження процедури (ОВД).

В рамках зустрічі адвокатами АО "Екобезпека" голові Баришівської селищної ОТГ Вареніченку був поданий адвокатський запит щодо старту будівництва свинокомплексу №11 продуктивністю в 50 тис. голів за рік з живою вагою 5,5 тис. тонн у рік за межами населеного пункту Гостролуцької селищної ради Баришівського району Київської області.

В тексті звернення зазначено, що згідно із вимогами ч. 4 ст. 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Саме тому адвокати звернулись до місцевого державного органу з проханням надати інформацію щодо правомірності розміщення на земельній ділянці свинокомплексу, підстав проведення будівельних робіт, факту проведення громадських слухань щодо розміщення та будівництва свинокомплексу та ініціювання звернення до органів державної влади, державного нагляду (контролю) щодо проведення будівництва.

Зі свого боку представники баришівської влади в усній формі відповіли активістам, що до них ніхто не звертався і надання дозволів – поза межами їньої компетенції.

Також була висловлена пропозиція попередньо 11 травня провести круглий стіл, на який будуть запрошені голова ОТГ, голова Баришівської адміністрації, представник ДАБІ, представники ДЕІ, власник свиноферми, мешканці села Перемога, представники АО "Екобезпека" та журналісти "СтопКору".

Раніше ми писали: "У Запорізькій області жителі блокували мерію проти підвищення тарифів".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини