До 5 років позбавлення волі – у МВС нагадали про відповідальність за підкуп виборців

05.02.2019 14:13

У вівторок, 5 лютого, на брифінгу радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко нагадав про кримінальну відповідальність за статтею 160 КК України, якою встановлюється покарання до 5 років позбавлення волі за підкуп виборців - повідомляє Інтерфакс-Україна.

Радник глави МВС пояснив, що законне фінансування виборчої кампанії може здійснюватись лише з держбюджету або виборчого фонду у безготівковій формі. Усе інше, у тому числі додаткова оплата роботи агітаторів або членів виборчої комісії, вважатиметься підкупом.

"Якщо людина готівкою отримує будь-які кошти за будь-які послуги - це вже незаконно. У безготівковій формі мають право оплачуватися послуги і товари... виготовлення продукції, оформлення візуальної реклами, на радіо або в газетах", - сказав він.

Посилаючись на норми закону про вибори, Іван Варченко також наголосив про неприпустимість будь-яких виплат за агітаційну роботу.

"Спроби укласти такі масові угоди, тисячами, десятками тисяч, і таким чином здійснити підкуп виборця ми також кваліфікуватимемо як порушення виборчого законодавства за ст. 160 КК - підкуп виборців", - зазначив радник міністра.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X