45 гривень на лікування пацієнта: під КМДА протестують медики (фото, відео)

23.07.2020 11:50

23 липня під Київською міською державною адміністрацією – масштабна акція протесту. Представники двох унікальних міських лікарень – Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини та Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» – вимагають приєднати їх до МОЗ та виплатити заробітні плати. Підтримати їх прийшли й представники низки громадських організацій, у тому числі й активісти ГО «Стоп корупції».

protest medikiv KMDA
Протест медиків під КМДА Фото: СтопКор

Медпрацівники стверджують, що з 1 квітня 2020 року після старту другого етапу медичної реформи вони не отримують зарплати.

«Ми з 1 квітня не отримуємо заробітну платню. Наш центр унікальний тим, що з 1988 року, з моменту його народження, ми надаємо цілодобово офтальмологічну допомогу при дитячих травмах у Києві та всій Україні. Єдине рішення у цьому питанні — це підпорядкувати нас МОЗ. Що це нам дасть? Це нам дасть розвиток, перспективу та можливість обслуговувати повноцінно та висококваліфіковано наших пацієнтів», – зазначила в коментарі «СтопКору» завідувачка консультативно-діагностичної поліклініки Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» Людмила Грек.

protest medikiv KMDA
Два унікальних медзаклади виступили за приєднання до МОЗ Фото: СтопКор

За її словами, лікарям встановили тариф на обслуговування одного пацієнта у розмірі 45 гривень. Ця сума критично мала для повного комплексу обстежень.

«З 1 квітня 2020 року почала працювати попередньо замовлена медична реформа вторинної і первинної ланки. Ми є унікальним для міста Києва та всієї України закладом, інших таких немає. Ми надаємо високоспеціалізовану офтальмологічну допомогу закритого циклу. В нашому складі є як поліклінічні відділення, так і багато різнопрофільних хірургічних відділень. Люди, які до нас звертаються, отримують послуги, розпочинаючи з консультації та закінчуючи відновленням зору. Реформа, на жаль, не включила нас як третинну ланку і ми боремося за те, щоби наші громадяни мали можливість отримувати нашу медичну допомогу. З першого квітня реформа полягала в тому, що медичні заклади мали укласти угоду з Національною службою здоров’я України. Як кажуть наші чиновники, гроші мають крокувати за пацієнтом. Але той тариф, який вони надають, у розмірі 45 гривень на пацієнта, на повний перелік обстежень, на огляд, на висновок, на рекомендацію – воно того не вартує. Тому ми не могли увійти в цю систему. Хочу вам сказати, що ми –лікарі, куди нам іти, вирішує наша влада. А наша влада і наш господар – це місто Київ, це Київська міська рада», – наголосила вона.

protest medikiv KMDA
Фото: СтопКор
protest medikiv KMDA
Фото: СтопКор

Зазначимо, 23 липня столичні депутати мають голосувати за передачу цілісного майнового комплексу Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» у державну власність.

protest medikiv KMDA
ГО "Стоп корупції" теж вийшла на підтримку медиків Фото: СтопКор

«Сьогодні наша організація вийшла на підтримку медиків. Депутати мають проголосувати за те, щоб передати ці установи та трудові колективи під протекцію МОЗ, щоб вони стали науковими інститутами заради їхнього збереження. Сподіваюсь, що вони проголосують за те, щоб зняти зі свого балансу та передати заклади МОЗу. На жаль, минулого разу депутати не змогли в потрібній кількості проголосувати за розв'язання цього питання», – розповів голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

protest medikiv KMDA
Роман Бочкала підтримав мітингувальників Фото: СтопКор
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини