До 4 років за гратами: столичним можновладцям світить кримінальна відповідальність за аферу з Шулявським мостом

26.09.2019 16:00

Проєкт реконструкції Шулявського мосту: чи допоможе можливе виключення заводу «Більшовик» з переліку підприємств, щ не підлягають приватизації?

«Ми неодноразово звертались до Фонду державного майна для того, щоб той цех, який на сьогоднішній день не використовується, де продається ширпотреб. Який не працює по профілю, був знесений і на цьому місці потрібно ще одна складова розв'язки», – заявляє голова КМДА Віталій Кличко.

Проте юристи вважають: у випадку, якщо столичний мер вдруге піде «ва-банк», на нього чекає кримінальна відповідальність та відшкодування витрачених бюджетних коштів.

«Скоріше за все, буде ст.364, це зловживання владою і службовим становищем, перевищення повноважень. Можливо, до деяких осіб буде застосовано ст.191, це привласнення і розтрата майна, яке було довірено особі в особливо великих розмірах. Тому що якщо буде доведено, що кошти було витрачено, марно витрачені, привласнені чи були якісь завищення на певні роботи, тоді дійсно настане кримінальна відповідальність до конкретних осіб, які дійсно приймали рішення і по суті привласнили грошові кошти», – коментує адвокат Андрій Поддимай.

Варто зазначити, що завод «Більшовик», як його звикли називати, а за новою назвою – «Перший київський машинобудівний завод», є стратегічно важливим для країни. Адже крім нафтопромислового устаткування, пилорам тощо він виготовляє техніку для Міністерства оборони. Однак Віталій Кличко акцентує увагу на іншому.

Столичні депутати заявляють про розкрадання бюджетних коштів

Дійсно, побудова розв’язки є конче необхідною, адже це не тільки відсутність заторів, а й додаткові бюджетні мільйони. Та все ж питання, чому з-поміж усіх проєктів було затверджено саме той, який є найдорожчим та неможливим для реалізації, залишається відкритим.

І скільки ще років столиця буде одним суцільним затором – наразі невідомо. Вочевидь, відповісти зможуть тільки ті, хто має особисту зацікавленість в ухваленні таких рішень.

Як стало відомо 23 вересня, Віталій Кличко вирішив звільнити заступників Олександра Спасибка і Дмитра Давтяна, які відповідали за транспортну інфраструктуру Києва. Примітно, що відповідне рішення очільник столиці вирішив прийняти одразу після виходу нашого розслідування в ефір.

А «СтопКор» буде і надалі стукати у двері, за якими розв’язуються всі питання, та повідомить вас про нові подробиці у наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини