3 мільярда гривень збитків завдав ставленик Милованова державному підприємству – аудит

26 червня 2020 року департамент внутрішнього аудиту міністерства економіки опублікував звіт про перевірку діяльності державного «Аграрного Фонду». Аудит встановив, що його колишній керівник Іван Баришев, призначений за протекцією ексміністра Тимофія Милованова, привів держкомпанію до штучних збитків на суму до 3 млрд грн.

Agrarnij
Фото: ПАТ "Аграрний фонд"

«Агрофонд» - це державний трейдер на ринку зернових, основне завдання якого кредитування малих і середніх фермерів. Останній незалежний аудит до каденції Милованова оцінив активи Фонду в 6,3 млрд грн.

Після призначення Тимофія Милованова Фонд пережив кілька «рейдерських захоплень». Основним інтересантом інсайдери називають Алекс Ліссітса, близького друга Милованова, бізнесмена-аграрія, що підтримує Київську школу економіки. Директором департаменту аграрної політики в Мінекономіки залишається екс-заступник Алекса Ліссітси в «Українському клубі аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.

У жовтні 2019 році Милованов звільнив Андрія Радченка з посади голови «Аграрного Фонду» зі словами «аграрна галузь знає правду», і ініціював позаплановий аудит компанії.

Пізніше, при призначенні нового глави «Аграрного Фонду» виникло два скандали. Початковий кандидат Геннадій Супіханов вибув з конкурсу, після чого Милованов вирішив відмовитися від відритого конкурсу і просто призначив в. о. глави Івана Баришева.

У 2017 році Баришев очолював ДП «Спецагролізінг», яке повинно було займатися лізингом агротехніки для фермерів. У 2017-2018 роки підприємство працювало з катастрофічними збитками. Самого Баришева попередній глава «Аграрного фонду» Радченко звільнив за підозру в корупції ще в 2015 році.

Внутрішній аудит Мінекономіки показав, що ставленик Милованова Баришев зробив ряд злочинів, які призвели «Аграрний фонд» до збитків на суму до 3 млрд грн. Детальний аудит і розслідування ще в процесі.

Милованов свою відповідальність за збитки держкомпанії не коментує. Питання як буде розвиватися «Аграрний фонд» далі, поки залишається відкритим, пише «Антикор».

Раніше, відомий правозахисник Ігор Бондарчук писав про розкрадання в «Аграрному фонді» у своєму блозі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини