17 загиблих, 42 людей у тяжкому стані – у Грузії лютує смертельний вірус

18.01.2019 12:01

Із діагнозом “свинячий грип” у грузинських лікарнях на стаціонарі перебувають 660 пацієнтів. Про це розповів керівник Національного центру контролю захворювань і громадського здоров'я Грузії Аміран Гамкрелідзе, інформує видання “Sputnik”.

"У Грузії лютує вірус грипу H1N1. Через ускладнення від вірусу грипу до цього часу лікування в стаціонарі проходять 660 пацієнтів, з них стан 42 важкий. Вони перебувають у реанімаційному відділенні", – йдеться в повідомленні.

За словами Гамкрелідзе, на даний момент кількість хворих на грип знизилася і становить 253 людини на 100 тисяч.

Повідомляється, що пік захворюваності в країні був зафіксований у кінці грудня. Через гострі респіраторні захворювання було госпіталізовано 41% від тих, хто звернувся до лікарів. На другому тижні січня показник захворюваності знизився до 31%. Значно скорочено кількість госпіталізації дітей, ця цифра з 46% знизилася до 26%.

"Більше тижня в Тбілісі п'ять установ охорони здоров'я активно працюють у цілодобовому режимі. У Кутаїсі та Батумі продовжено години роботи центрів первинної охорони здоров'я. У цей період, в основному, постраждали регіони Аджарії, Гурії та Імереті. Важливо, щоб ми змогли здійснити превенцію ускладнень через грип на ранньому етапі - сьогодні в країні є достатня кількість препаратів для лікування вірусних захворювань", – заявив Гамкрелідзе.

У свою чергу, глава МОЗ Грузії Давид Сергієнко зазначив, що незважаючи на те, що протягом останніх двох тижнів кількість захворюваності вірусом грипу почала зменшуватися, це не дає право розслабитися, оскільки скорочення кількості не означає спрощення перебігу захворювання.

За словами міністра, кожен третій пацієнт, який звернувся до лікаря з симптомами грипу, потребував госпіталізації. Це, на думку Сергієнка, вказує на важкий перебіг захворювання.

"Тільки 45% пацієнтів, які звернулися до лікаря з симптомами грипу, зробили це протягом першої доби, що дуже важливо, і цей індикатор зараз збільшений, що дуже добре", – підкреслив Сергієнко.

Перехід центрів сімейної медицини на цілодобовий режим роботи значно спростив роботу швидкої допомоги, зазначив Сергієнко.

Що стосується антивірусного препарату "Таміфлю", то його запаси доступні по всій країні, говориться в повідомленні. У разі підтвердження діагнозу його пацієнтам видадуть безкоштовно, за рахунок державної субсидії.

Центр із контролю захворювань і громадського здоров'я Грузії не виключає можливості нового спалаху вірусу грипу в лютому-березні. Фахівці радять вакцинацію від грипу. Епідемії грипу в Грузії немає, але МОЗ все ж наполегливо рекомендує при перших же симптомах захворювання негайно звертатися до лікаря.

Через ситуацію, що склалася, влада Грузії прийняли рішення відкласти початок навчання в державних школах країни і дитячих садках Тбілісі. Навчання відклали і деякі вищі навчальні заклади столиці.

Через загрозу розповсюдження небезпечного захворювання самопроголошена Південна Осетія закрила кордон із Грузією.

Читайте також: "Відома терористична організація взяла на себе відповідальність за вибухи в Магнітогорську, в яких загинули 42 людини".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини