150 років тюрми: активісти поскаржились на суддю КСУ, який нібито погрожував Зеленському

13.01.2021 16:02

Суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко погрожує Президенту Володимиру Зеленському 150 роками тюрми, розпадом країни та війною. Про це йдеться у зверненні ГО "Стоп корупції" до в.о. голови КСУ Сергія Головатого.

Igor Slidenko KSU
Ігор Сліденко Фото: скриншот

Активісти звернулися до Головатого після інтерв'ю Сліденка інтернет-виданню УНІАН.

Під час інтерв’ю, коментуючи президентський законопроєкт про розпуск КСУ, Сліденко заявив: “Я думаю, що далі – розпад України і війна, тому що крім тих 226 (народних депутатів, які б проголосували за президентський законопроєкт) ніхто це не визнає. Якщо будуть спроби силовим шляхом захопити Конституційний Суд, маю на увазі будівлю суду, то це означатиме війну. Є політичні сили, які за жодних обставин не погодяться на такий розвиток подій, на узурпацію влади”.

За його словами, Зеленський наговорив собі на 150 років тюрми.

"Президент вголос закликає депутатів до повалення державного ладу. Це вже не вигадки РНБО, що Конституційний Суд зазіхав на державний лад. Чим зазіхав? Що Конституційний Суд скасував 366-1 статтю Кримінального кодексу і сказав, що її треба вдосконалити? Це навіть коментувати незручно”, — заявив суддя.

Активісти вважають, що подібними заявами Сліденко відступив від принципу політичної нейтральності судді Конституційного Суду України та допустив висловлення, несумісні як із таким принципом, так і з посадою судді Конституційного Суду України.

“Такі висловлення судді КСУ Сліденка І.Д. явно виходять за межі повноважень судді Конституційного Суду України і не стосуються розглянутих КСУ звернень. Вони є політично спрямованими та містять політичні тези. Суддя КСУ Сліденко І.Д. напряму погрожує Президенту України Володимиру Зеленському, надає кримінально-правову оцінку його діям та особисто виносить вирок із певним видом і строком покарання. Це суперечить принципу презумпції невинуватості, законності та політичної нейтральності судді КСУ”, — ідеться у зверненні.

Igor Slidenko aktivisti
Фото звернення

Також вони вважають, що суддя напряму погрожує українському суспільству війною та розпадом країни.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Президента відреагували на заяву КСУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини