12 постраждалих за дві доби. Нападники носять символіку “Нацкорпусу” (фото)

22.08.2018 11:04

У період з 19 по 20 серпня в Маріуполі, Львові та Києві відбулись напади, внаслідок яких постраждало близько 12 людей.

Наймасштабніший напад був здійснений на маріупольську арт-платформу ТЮ громадської організації "Розвиток Приазов’я". 19 серпня, близько 20.20 під час концерту панк-групи oDemontaGo до приміщення увірвалось 25-30 чоловіків в масках та балаклавах, які почали трощити все на своєму шляху, знищувати меблі, бити відвідувачів та розпилювати перцевий балончик.

Як розказала в інтерв’ю "Громадському" адміністраторка Ксенія Чепа, внаслідок нападу постраждали близько 10 людей – серед них менеджери арт-платформи, виконавці гурту та відвідувачі. Вона також повідомила, що декілька нападників були у футболках "Нацкорпусу". Зі свого боку, голова маріупольського підрозділу "Національного корпусу" Антон Требухов заперечує будь-яку участь організації в побитті людей.

На думку учасника гурту oDemontaGo Антона Золотарьова, напад міг бути організований прибічниками ультраправих.

"Я впевнений, що це були прибічники ультраправого руху. Швидше за все, це не була якась конкретна організація. Зазвичай, друзі кличуть друзів й самі організовуються, а вони можуть бути в різних організаціях чи поза організаціями", – сказав Золотарьов у коментарі "Громадському".

Крім того, за словами керівниці арт-платформи Діани Берг, нещодавно на координатора всеукраїнського руху "Твоя країна" Віру Процьких здійснили напад у Львівському трамваї. За декілька годин після чого саму Берг у центрі Києва затримали троє озброєних людей.

У той же день у Львові невідомий чоловік напав на трансгендерну жінку та активістку Анастасію-Єву Крістель Домані. Як написала жінка на своїй сторінці у Facebook, чоловік спочатку ображав її словесно, потім вдався до фізичного насилля – здебільшого бив у голову. Як розказала постраждала, оточуючі ніяк не відреагували на конфлікт.

Після випадку Крістель-Домані відправилась до відділку поліції, де написала заяву. Співробітники попередили її, що якщо вона хоче дати хід справі, то їй доведеться їздити до Львова. Жінка також зняла попобої на станції швидкої допомоги.

Поліція Львівської області затвердила, що ведеться досудове розслідування.

Наступного дня, 20 серпня, у центрі Києва троє невідомих чоловіків здійснили напад на молоду дівчину неформальної зовнішності. Батько постраждалої Дмитро Дубицький на своїй сторінці у Facebook написав, що спочатку нападники розпилили спрей з перцевого балончика в обличчя дівчини й втекли, але потім знову повернулися і сильно вдарили дівчину в обличчя після чого знову зникли в невідомому напрямку.

Як стверджує батько постраждалої на своїй сторінці у Facebook, нападники були одягнені у футболки із символікою "Правого сектору" та "Національного корпусу".

У зв’язку із тенденцією нападів на громадян України, зокрема, на людей з активною громадянською позицією, минулого тижня "CтопКор" провів захід на підтримку Катерини Гандзюк.

Нагадаємо, активістку облили сірчаною кислотою 31 липня. Катерина отримала близько 35% опіків шкіри. Спочатку правоохоронці кваліфікували справу як звичайне "хуліганство", але потім під тиском громадськості перекваліфікували статтю на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини