100 000 – за допис: на Донеччині нардеп Лубінець судиться з активістом через голосування в ПАРЄ

Народний депутат України Дмитро Лубінець вимагає від активіста з Волновахи (Донеччина) Олексія Гаврилова 100 000 грн моральної шкоди за публікацію у соціальних мережах. Оприлюднена інформація, що так не сподобалася депутату, стосується голосування нардепа в ПАРЄ в інтересах Росії, про що свідчить оприлюднений скрин  результатів голосування.

Народний депутата Дмитро Лубінець. Фото: з відкритих джерел

Народний депутат Дмитро Лубінець подав позов до суду проти відомого українського активіста з Волновахи Олексія Гаврилова за статтею «захист честі, гідності і ділової репутації». У позові зазначено суму моральної шкоди – 100 000 грн. Судове засідання призначено на 27 квітня.

Нардепу від фракції «За майбутнє» не сподобалось, що 28 січня Олексій Гаврилов оприлюднив в своєму фейсбуці скрин результатів голосування в ПАРЄ з питання продовження повноважень делегації РФ у Парламентській Асамблеї Ради Європи. На ньому стоїть відмітка «+» напроти прізвища  нардепа Дмитра Лубінця, який є членом української делегації в ПАРЄ. Депутат пройшов до парламенту від 60 округу з центром у Волновасі.

Скрінщот: СтопКор

«Як так сталося, що нардеп від 60 округу Дмитро Лубінець голосує в ПАРЄ за країну-агресора?» - написав Гаврилов в соціальних мережах і додав скрин голосування.

Скріншот: СтопКор

Зазначимо, 28 січня низка українських ЗМІ оприлюднила новини про те, що Дмитро Лубінець, представник партії «За майбутнє», проголосував у ПАРЄ на підтримку російської делегації.

«Депутат от фракции "За будущее" Дмитрий Лубинец — единственный от украинской делегации, кто проголосовал за возобновление полномочий РФ в ПАСЕ. Позже депутат заявил, что во время голосования произошла ошибка. Об этом свидетельствуют результаты голосования», - йдеться в публікації «Новое время».

Дмитро Лубінець спростував цю інформацію, заявивши, що сталася помилка, і попросив ПАРЄ зарахувати його голос як «проти».

«Коли я прочитав цю інформацію у ЗМІ, я навіть не повірив. На офіційному сайті ПАРЄ знайшов результати голосування і побачив, що дійсно, голос Лубінця зарахований на підтримку Росії. Тому разом зі скріном поставив таке запитання у фейсбуці», - розповів активіст Гаврилов журналістам «СтопКору». 

Він додав, що пізніше Лубінець оприлюднив у соціальних мережах відео, де він просить ПАРЄ зарахувати його голос «проти», мовляв, сталася помилка. Та він не міг бачити цього відео, адже Дмитро Лубінець заблокував його акаунт.

«Дмитро Лубінець, так хто голосував в ПАРЄ, я чи ви? Якщо я, то де моя депутатська зарплатня? Якщо ви, то чому позов проти мене? Де логіка, голосували ви в Європі, а судитися хочеться в Волновасі?» - відповів активіст на звинувачення депутата у соціальних мережах.

Олексій Гаврилов підкреслив: передивився пряму трансляцію російськомовної версії засідання ПАРЄ.

«В російськомовній версії трансляції засідання ПАРЄ – жодного виступу Дмитра Лубінця на підтримку позиції України. Інші представники України виступали, а Лубінець – ні. А це його питання, адже він є Головою Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим! Це мене дуже здивувало», - зазначив активіст.

Звістка про депутатський позов проти активіста спричинила бурхливу реакцію серед патріотично налаштованих активістів Донеччини.

«Усі розуміють, що мета позову – затулити рота активісту та налякати тих, хто оприлюднює незручну для нардепа інформацію. На справедливе неупереджене рішення Волноваського суду ніхто не сподівається. Адже Волноваха – це вотчина родини депутата: його брат – керівник військово-цивільної адміністрації, а батько – голова Хлібодарської ОТГ. Отже, єдина зброя проти такого позову – це публічність», - розповідають місцеві активісти.

Зазначимо, що Дмитро Лубінець – народний депутат 8 і 9 скликання. У 2019 році був обраний до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець за 60 округом (Донецька область). Член депутатської групи "За майбутнє". Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. За інформацією «Чесно», Лубінець – кнопкодав і фігурант антикорупційного розслідування.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини