1 трлн гривень в “тіні”. Журналіст “СтопКору” влаштувався нелегалом на автомийку

07.09.2018 11:20

Мінекономрозвитку підрахувало, що розмір тіньової економіки у минулому році склав 34% від офіційного ВВП. Щоправда, підрахунки авторитетної міжнародної організації АССА виявилися менш оптимістичними. За їхніми даними, Україна займає третє місце у світі з показником у 45%. Зараз, за словами прем'єр-міністра, в "тіні" перебуває 1 трлн грн.

Журналісти "Стоп Корупції" вирішили на власному прикладі з'ясувати як працює тіньовий бізнес в Україні та влаштувались працювати на одну з київських автомийок.

Виявилось, що професія мийника автомобілів має попит – за першим же запитом в Інтернеті журналісти знайшли сотні оголошень. Більшість працедавців шукають відповідальних робітників, бажано з досвідом роботи. Та деякі готові були брати людей без досвіду та студентів. І лише одиниці пропонували офіційне працевлаштування – світові бренди та закордонні компанії.

Журналісти підрахували середній прибуток з автомийки та скільки податків бюджет країни може отримувати з діяльності одного підприємства.

Також ми поспілкувались з податковою та дізнались суму штрафу за одного нелегального працівника.

Спритність рук та жодного шахрайства – які суми дійсно крутяться в бізнесменів-нелегалів та скільки коштів втрачає держава? Яких заходів необхідно вжити для детінізації нашої економіки на прикладі європейських країн? Відповідь на ці та інші питання дивіться в журналістському розслідуванні в сюжеті "Стоп Корупції" в цю неділю о 19.10 на "5 каналі".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини