​На Луганщині зафіксоване накопичення техніки та живої сили окупантів

07.04.2021 16:45

Російсько-терористичні війська на Донбасі проводять військові навчання, а також передислоковують та накопичують заборонену Мінськими домовленостями важку бронетехніку і ствольну артилерію. Про це повідомив співголова ГІ "Права Справа", громадський активіст, воєнний експерт Дмитро Снєгирьов.

dmitro snegiriov
Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Так, починаючи з 22 березня, аналітичним відділом ГІ «Права Справа» фіксується масова передислокація живої сили та техніки бойовиків у районі села Калинове, в напрямку селищ міського типу Троїцьке/Попасна. Зокрема, зафіксований рух колон, у складі яких бронетехніка та «Урали» в кількості 15 одиниць.

Крім того, поблизу селища міського типу Калинове Попаснянського району Луганської області проведено ротацію особового складу і передислокацію бронетехніки бойовиків так званої «ЛНР».

Селище міського типу Калинове розташоване за 4 км від станції Теплогірськ (м. Ірміно) та за 10 км від станції Стаханов (м. Алмазна). Сусідні населені пункти – місто Первомайськ на півночі. На захід від селища проходить так звана «лінія розмежування».

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», в районі селища Калинове відбувається накопичення додаткових підрозділів бойовиків і розвантаження автомобілів з боєприпасами.

У підвалах колишньої контори радгоспу «Росія», що розташована в самому центрі с. Калинове, бойовики обладнали склади з боєприпасами.​

Крім того, поблизу селища Калинове зафіксована робота комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ) бойовиків Р-330Ж «Житель». Станція перешкод призначена для: виявлення, пеленгування і радіозаглушення мобільних станцій систем рухомого супутникового зв’язку «Інмарсат» та «Ірідіум»; виявлення, пеленгування і радіозаглушення базових станцій систем стільникового зв’язку стандарту GSM-1900; радіозаглушення навігаційної апаратури споживачів систем супутникового зв’язку NAVSTAR (GPS).

Місце ймовірного базування РЕБу: територія Первомайського індустріально-педагогічного технікуму (колишнє ПТУ №31) за адресою: вул. Потьомкіна, 39. У казармах, які розташовані на території технікуму, базується підрозділ зі складу окремої роти радіоелектронної боротьби та підрозділи 6-го окремого мотострілецького полку 2-го армійського корпусу «народної міліції ЛНР».

20 жовтня 2016 року європейські дипломати звернулися до делегації РФ з вимогою пояснити присутність Р-330Ж «Житель», що, за висновками спостережень СММ, блокує зв’язок на підконтрольних сепаратистам територіях східної України.

29 жовтня 2016 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» повідомляв, що в Первомайську на території індустріально-педагогічного технікуму (ПТУ № 31) вибухнув боєкомплект. За інформацією місцевих джерел, вибухи складів також знищили комплекс Р-330 «Житель», що розташовувався на території навчального закладу.

Наразі територія Первомайського індустріально-педагогічного технікуму – місце зберігання важкої бронетехніки бойовиків, яка має бути відведена у місця постійної дислокації для моніторингу представниками ОБСЄ.

Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, під прикриттям заходів бойової підготовки, окупанти забезпечували приховане переміщення через неконтрольовані Україною ділянки кордону на тимчасово окуповану територію в Донецькій та Луганській областях російських кадрових військовослужбовців для доукомплектування з’єднань і частин 1 та 2 армійських корпусів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини