ЗСУ значно просунулися вглиб Донбасу: потужний ривок дозволив зайняти нові позиції

27.08.2018 16:45

За останні 12 місяців підрозділи української армії здійснили вражаючий ривок вглиб Донбасу, звільнивши відразу 7 нових сіл і близько 100 квадратних кілометрів території Донбасу.

Про це повідомляють журналісти телеканалу "Україна", що опублікував відеосюжет про успіхи української армії на передовій.

Журналісти відзначили, що передові підрозділи ЗСУ використовують тактику поступового просування: лише за останні 4 місяці Україна звільнила ще 15 квадратних кілометрів своєї землі. Додатковим фактором зміни стратегії стало переформатування АТО в Операцію Об'єднаних сил, в рамках якої контроль над звільненням Донбасу був переданий від СБУ в руки військових. Вони зізнаються, що дозвіл відкривати вогонь у відповідь по російських військових і бойовиках "Л/ДНР" без довгих узгоджень дав можливість значно знизити активність терористів на передовій.

При цьому просування вперед відбувається без порушення мінських домовленостей, тому що йдеться поки що виключно про сіру зону. Найбільше просунулися в травні – на 2 кілометри, коли взяли під контроль селище Південне поблизу Горлівки. Зараз це одна з найгарячіших ділянок фронту. А 30 червня армія повернула під повний контроль Золоте-4, (колишнє Піонерське, недалеко від Попасної). Тепер і там майорить український прапор.

Коментарі