Журналістика прямої дії – “СтопКор” взяв участь у фестивалі «ПРАВОЛЮДЯНІСТЬ: MEDIAFEST»

Журналістика прямої дії та тандем журналіст VS правозахисник. Представники «Стоп корупції» виступили перед учасниками фестивалю «ПРАВОЛЮДЯНІСТЬ: MEDIAFEST». Мета медіафестивалю – показати приклади адвокаційної журналістики, об’єднати зусилля журналістів, викладачів, експертів та правозахисників для розвитку журналістки на цінностях прав людини. На заході показали результати роботи сімдесяти журналістів та викладачів з профільних кафедр університетів по всій країні, Центру інформації про права людини та Програми розвитку ООН. 

«На форумі для молодих журналістів та викладачів ми розповіли про журналістику прямої дії на прикладі діяльності ГО «Стоп корупції».

Журналістикою прямої дії ми з колегами називаємо нашу роботу в організації. Особливість підходу полягає у двох компонентах. Перше – це синергія журналістів, юристів, правозахисників. На практиці це виглядає так: кореспондент проводить розслідування, далі за справу беруться юристи та буквально «бомблять» запитами компетентні служби й відомства. А щоб посилити ефект – громадські активісти створюють тиск шляхом проведення вуличних акцій, флешмобів. Ціль – не дати розслідуванню померти. Ми не чекаємо, доки правоохоронці відкриють кримінальне провадження. Ми просто не залишаємо їм іншого вибору.

Другий ключовий компонент – горизонтальна колаборація. Команда «СтопКору» охоплює осередки майже в усіх містах країни. Тему розслідування може запропонувати будь-хто з них. Завдання інших – відгукнутись», – розповіли представники «Стоп корупції».

«Ми завжди раді бачити у наших лавах молодих журналістів. Запрошуємо студентів Інституту журналістики до нас на стажування», – додали у «Стоп корупції».

Студенти Інституту журналісти Національного університету імені Тараса Шевченка походитимуть практику на базі Продакшн-студії «СтопКор». Із такою пропозицією до ректора вишу Володимира Різуна уже звернувся координатор проекту Роман Бочкала. Деталі журналіст виклав у своєму Фейсбуці.

«Ми плануємо налагоджувати співпрацю з Інститутом журналістики. На базі нашої Продакшн-студії студенти зможуть проходити практику. Також обговорили можливі спільні освітні проекти. Володимиру Володимировичу сподобалась ідея створення Школи громадянської журналістики. Вона була заснована нами за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. І тепер може еволюціонувати у новий проект. Перспективних завдань багато. Працюємо над їхньою реалізацією», – зазначив координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала у своєму Фейсбуці.

Коментарі