Журналістика прямої дії – “СтопКор” дасть рецепт боротьби з корупцією на “ДумкоFest”

23 вересня ГО «Стоп корупції» візьме участь у фестивалі антикорупції «ДумкоFest». Захід проводиться у Парку Шевченка в Києві за підтримки Національного антикорупційного бюро України, Антикорупційної ініціативи Європейського союзу і Програми розвитку ООН. Журналісти ГО «Стоп корупції» зможуть розповісти відвідувачам фестивалю про «розслідувальну журналістику прямої дії», яка є керівним принципом для створення спеціальної щотижневої програми антикорупційних журналістських розслідувань на «5 каналі» національного телебачення. «Журналістика прямої дії» не лише викриває корупційні схеми у країні, а й допомагає усунути їх і притягнути корумпованих посадовців до відповідальності. Правозахисники ГО «Стоп корупції» представлять свій досвід адвокації проти корупційних схем у різноманітних галузях, зокрема у сфері видобутку піску, лісового господарства, землекористування, незаконного будівництва і рейдерства.

«Нам є чим похвалитись. Серед наших антикорупційних досягнень - викриті та заблоковані точки незаконного видобутку піску у Києві та області. У співпраці з прокуратурою та поліцією, які відрегували на наші звернення, нам вдалось конфіскувати спецтехніку браконьєрів, дізнатись, хто «кришує» піщану мафію серед можновладців, показати, хто закуповує партії краденого піску у нелегалів. Ми змогли спільно з жителями Дніпровського району Києва зупинити роботу заводу «Фанплит», який отруював викидами фармальдегіду киян.

Після численних акцій протесту та перевірок Адмінстративний апеляційний суд Києва анулював підприємству дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
та заборонив роботу заводу.

Під приціл активістів проекту регулярно потрапляють і полічники злочинного режиму Януковича. Так, бізнес-партнерка екс-міністра АПК Присяжнюка Леся Софієнко після розслідувань «СтопКору» була змушена повернути цілий автопарк машин підприємства. Також ми з‘ясували, що родина Софієнко побудувала на землі киян свій маєток на Осокорках та перекрила жителям масиву вихід до озера Зариваха. Після нашого втручання паркан на березі демонтували, а на привласненій комунальній землі планують звести реабілітаційний центр для учасників АТО. Журналістика прямої дії працює та дає результати. Спільна та прицільна робота активістів, правозахисників, журналістів та юристів проекту допомагає руйнувати корупційні схеми та звільняти з посад затятих хабарників», - розповідають у «СтопКорі».

Активісти ГО «Стоп корупції» розкажуть про мережу відокремлених підрозділів організації в регіонах України і покажуть, за допомогою яких важелів вони досягають позитивних перетворень в українських містах. Мережа регіональних громадських активістів-правозахисників наразі налічує 40 відокремлених підрозділів ГО «Стоп корупції» по всій Україні, які проводять ґрунтовні антикорупційні розслідування, передають повідомлення про корупційні злочини у правоохоронні органи, здійснюють тиск на корупціонерів і досягають перемог. ГО «Стоп корупції» презентує на фестивалі власні методичні рекомендації з менеджменту громадських антикорупційних розслідувань, розроблені у 2018 році для використання громадськими активістами та викривачами корупції в рамках проекту «WikiInvestigation». Відвідувачі фестивалю зможуть дізнатись і про інші минулі й поточні проекти, що впроваджувались ГО «Стоп корупції», декотрі з них - за підтримки ПРООН, EUACI і Посольства США.

Під час заходу ГО «Стоп корупції» проведе вікторину для відвідувачів фестивалю і подарує футболки з символікою «Стоп корупції» за правильні відповіді на запитання вікторини. Час проведення фестивалю: з 11:00 до 19:00 23 вересня. Орієнтовний час проведення вікторини – 13:00. Шукайте у парку на Алеї громадських організацій білий намет з символікою ГО «Стоп корупції»!

Коментарі