З 10 липня три підприємства з виготовлення хімічних добрив для сільгоспугідь "Азот" в Рівному, Черкасах і Сєвєродонецьку, які належать групі Ostchem Дмитра Фірташа, відновили свою роботу після довгих місяців простою. Як виявилося, 1 мільярд, необхідний для відновлення їх роботи, надав ПАТ Аграрний фонд.

Новину повідомляє "Преса України".

"Ці кошти були тимчасово вільні в рамках залученої кредитної лінії від Укргазбанку. Спочатку гроші планувалося спрямувати на розширення нашої форвардної програми, але ми виходили з того, що стабілізація ситуації на ринку міндобрив і запобігання паніки в аграріїв – загальнодержавні пріоритети. Тому було прийнято рішення про надання цього траншу", – пояснив голова правління Аграрного фонду Андрій Радченко.

На сьогодні з заводами Ostchem укладені договори на постачання близько 200 тис. т добрив, які можуть бути спрямовані сільгоспвиробникам.

Нагадаємо, група Ostchem об'єднує підприємства азотної хімії Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа. Загальний штат трьох підприємств Ostchem – 11,5 тис. осіб, а з урахуванням суміжних галузей – 40 тис. чоловік.

Зупинка хімзаводів в Рівному і Черкасах почалася 7 березня 2107 р. Причиною стала заборгованість компанії Ostchem за послуги з транспортування газу.

Коментарі