Журналісти вимагають рік умовно та виправні роботи для нападника на знімальну групу

Журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук спільно з прокурором Артемом Стельмахом, який відстоює інтереси розслідувачки у суді, проситимуть рік умовно і виправні роботи для брата депутата Марганецької міської ради Віталія Бондаренка, який напав на знімальну групу.

Подробиці повідомила Лілія Ткачук.

"На штраф не погоджуємось, бо обвинувачуваний не визнає своєї вини. Уже близько півроку тривають судові засідання. Напередодні я була присутня вперше. Продивились відео, допитала мене сторона захисту і сторона обвинувачення. Допит тривав більше як дві години (враховуючи те, що в Марганці місто не опалюється і температура повітря в судовій залі була з позначкою "мінус", то цих дві години здалися вічністю). Залишилося ще допитати свідка і вже надіємося, що буде вирок. Попередньо вирішили з прокурором Артемом Стельмахом просити 1 рік умовно і виправні роботи.

За класикою жанру сторона захисту давить на те, що Віталій Бондаренко (нападник) не знав, що я журналіст. Але тут цей варіант не проходить) Є відео, де видно, що я показувала посвідчення, є розпізнавальні знаки на мікрофоні + редакційне завдання. І цього більше ніж достатньо", – розповіла розслідувачка.

"Дуже дякую прокурору Володимиру Дружиніну, який знайшов докази перешкоджання, і Артему Стельмаху, який активно відстоює мою позицію в суді та робить все для того, щоб 171 стаття ККУ таки запрацювала і по ній були реальні вироки", – додала журналістка Лілія Ткачук.

Додамо, що обвинувачуваний уже двічі притягувався до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, депутат Марганецької міської ради Олександр Бондаренко та його брат Віталій були героями розслідувань журналістів "СтопКору".
Так під час зйомок сюжету про сміттєву мафію у Марганці на Дніпропетровщині на знімальну групу "СтопКору" накинувся брат місцевого депутата Олександра Бондаренка – Віталій. Під час розслідування журналісти з'ясували, що мер міста доручила вивезення сміття приватній фірмі. За умовами конкурсу, який провели з порушеннями, непотріб мали вивозити за межі міста – до Нікополя. На ділі – відходи складують у самому Марганці на закритому полігоні.

Фірма "Тандем транс сервіс", яка за сумнівних умов виграла конкурс, пов'язана із депутатом місцевої ради, головою однієї з політичних сил та поплічником очільниці міста – Олександром Бондаренком. Журналісти навідалися за юридичною адресою фірми, втім на місці дізналися, що такого підприємства немає. Натомість у будівлі розміщені оптика та ремонт ювелірних виробів, які належать братові Бондаренка. Коли чоловік побачив камеру, почав кричати, що проти знімання, а далі кулаком поцілив у камеру, нагадують деталі інциденту журналісти проекту.

Після нападу на знімальну групу "СтопКору"поліція відкрила кримінальне провадження за 171 статтею про перешкоджання професійній журналістській діяльності. Пізніше прокурор Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області підписав Віталію Бондаренку повідомлення про підозру, а самого нападника оголосили у міжнародний розшук.

Наступне судове засідання у справі призначили на 15 березня.

Коментарі