Журналісти “СтопКору” знайшли, а юристи проекту довели факти незаконного видобутку піску в селі Ходосівка

Після виходу в ефір розслідування про масштабний видобуток корисних копалин у Києво-Святошинському районі за справу взялися юристи, які вже направили звернення до начальника управління водних ресурсів у столиці та області, до Державної екологічної інспекції та начальника головного управління СБУ в Києві та області.

На папері юристи виклали всі факти пісчаної оборудки. Промислом займається ціла група осіб на чолі з громадянином України Борисом Гройсманом.

Шахраї організовували масове видобування піску в промислових обсягах з озер. Працюють без спеціального дозволу на користування надрами та гірничого відводу (вимога статті 19 Кодексу України про надра).

Окрім того, у бізнесменів немає жодних погоджувальних документів - ані від Київської обласної державної адміністрації, ані від Державного агентства водних ресурсів України, ані від Державної служби геології та надр України.

До того ж особи не мають у власності або в користуванні земельних ділянок на цій території з необхідним цільовим призначенням. Устаткування поставили на трьох озерах на східних межах села Ходосівка.

Там розташовані 4 земснаряди, бульдозери, навантажувачі. Щодня бізнесмени здійснюють видобуток піску з озер, його намив на берег, складування та продаж за готівку велико- та дрібногуртовими партіями. Юристи з’ясували, що за рік у Ходосівці видобувають до 150-200 тисяч тонн піску.

Вартість тонни піску коливається від 40 до 65 гривень. Отже, за рік з надр викачують піску на 8-14 мільйонів гривень, з яких жодна копійка не йде ані до державного, ані до місцевого бюджетів.

Крім цього, зазначена незаконна та безконтрольна діяльність наносить безповоротної шкоди екології, зокрема, лісовому фонду, зеленим насадженням, верхньому родючому шару грунту та екосистемі водойм.

Юристи проекту просять невідкладно провести перевірку і зупинити неконтрольований видобуток піску, а ще нарахувати збитки, заподіяні державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства.

Коментарі