Журналісти “СтопКору” з’ясували деталі корупційного скандалу навколо відомого медзакладу столиці

Журналіст проекту Артем Лагутенко довідався, як ті, хто мав рятувати життя людей, обдурювали та обдирали пацієнтів.

У відомому медичному закладі Києва, що спеціалізується у сфері офтальмології, кілька років підряд працювала страхова компанія "Сатіс".

Саме через її касу відвідувачі платили за послуги медиків. Дарма, що ціни страхова завищувала втричі, а кошти на рахунки комунальної лікарні взагалі не доходили.

Така схема процвітала до часів Революції гідності, а коли патріотичний дух лікарів-бунтарів виріс, вони постали проти налагодженої системи.

Проти корупції виступили з тридцятеро медиків, вони створили профспілкову організацію, звернулися до правоохоронних органів, домоглися проведення фінансового аудиту і звільнення головного лікаря.

Однак, і самі стали жертвами корупціонерів. Слідство завмерло, у закладі з'явилася нова керівниця, і поволі всіх спеціалістів, які були проти хабарів, почали виживати із закладу.

Журналісти проекту поспілкувалися зі звільненими фахівцями і почули страшні речі - про погрози, докори і навіть побиття незгодних лікарів. У самому медцентрі тепер заправляє нова директорка.

Самі лікарі називають її креатурою старою керівника і кажуть, що жінку призначили поза конкурсом. У спілкуванні з журналістами в очільниці була своя версія подій, мовляв, лікарів звільнили, бо вони проштрафилися в роботі, ба навіть, зашкодили пацієнтам і після численних скарг їм вказали на двері.

Довідатися, хто і як обирав лікарку-директорку, "СтопКор" вирішив у МОЗі. Однак Наталя Вишневська, керівниця прес-сектору департаменту, спочатку на три тижні замість п'яти днів за законом затрималася із розглядом офіційного запиту, а потім у домовлений день поїхала у відрядження.

Однак попри мовчанку керівників і правоохоронців "СтопКор" довідався приголомшливі факти, які ми викриємо сьогодні о 20.00 на 5 каналі.

Коментарі