Журналісти “СтопКору” викрили незаконну схему вирубування лісу на межі з Чорнобильською зоною та домоглися від правоохоронців відкриття кримінального провадження за цим фактом

Знімальна група "СтопКору" напала на слід підприємців, які під виглядом санітарного вирубування знищують і вивозять із лісосмуги поблизу з Дитятками сотні кубів деревини.

Сировину щодня скидають у вантажівки та споряджають вагонами до Малина, що на Житомирщині.

Уже там за дерева третього сорту, ціна яких до 330 гривень за куб, правлять по вісімсот як за першосортний товар.

Місцева влада ніяк не може протистояти знищенню лісу, мовляв, представників громади не беруть у комісію, яка бракує дерева. "Лісники мотивують повальне вирубування тим, що дерева «нездорові». Загалом, у процесі самого вирубування фігурує кілька структур, але замикається все на одній – агролісі, який і дає, так би мовити, добро на рубання, або інакше кажучи лісорубний квиток – це дає право лісникові без огляду ні на що підняти сокиру на дерево – навіть якщо поруч зона відчуження", - зазначає авторка сюжету Віка Носач.

Журналісти "СтопКору" простежили і знайшли кінцеву точку, куди привозять деревину. Це залізнична станція в Малині, уже звідси товар іде на продаж по Україні або навіть за кордон. Що з деревиною відбувається далі і яку продукцію виготовляють із сировини з Чорнобиля, навіть страшно уявити.

Така схема з незаконним вирубуванням дерев процвітає по всій Україні. Зловмисники почувають себе безкарними, оскільки до цих справ правоохоронці не беруться. Але команда "СтопКору" домоглася відкриття чи не єдиного кримінального провадження за статтею 246 Кримінального кодексу. За цією статтею лісній мафії загрожує до трьох років позбавлення волі.

Подробиці цієї скандальної історії з продажем зараженого лісу на межі з Чорнобилем дивіться сьогодні о 20.00 на 5 каналі.

2 3

Коментарі