Журналісти “СтопКору” у складі комісії з аудиту виявили порушення стандартів у роботі ДП “Вигодський лісгосп”

Комісія з аудиту, до складу якої входить журналістка «СтопКору» Лілія Ткачук, виявила порушення стандартів, передбачених вимогами сертифікату FSC у роботі ДП «Вигодський лісгосп». Ідеться про недотримання правил техніки безпеки, порушення екологічних норм та недотримання правил господарювання в лісі.

«Також хочу зауважити, що наша знімальна група за тиждень до початку аудиту їздила сама з перевіркою лісництв. Про всі порушення ми повідомили керівнику ДП « Вигодський лісгосп» Олександру Матусевичу. Він вжив відповідних заходів. Догану отримав лісничий Свічівського лісництва Олег Луцький та звільнений з посади майстер лісу Шубинець П.М.

Всі деталі розслідування – у найближчому випуску «СтопКору», – розповіла журналістка «СтопКору» Лілія Ткачук.

Нагадаємо, наша колега Лілія Ткачук увійшла до складу групи аудиторів, які проводили перевірку діяльності у ДП «Виговський лісгосп» на дотримання стандартів, передбачених міжнародним сертифікатом FSC, оскільки дане підприємство має такий міжнародний сертифікат.

Аудит проводила компанія NEPCon. Кореспондентка проекту працювала разом із групою аудиторів, серед яких представник FSC в Україні – Павло Кравець.

Зазначимо, що компанія NEPCon є некомерційною організацією, діяльність якої спрямована на укріплення компетентності у практиці екологічної відповідальності. Організація сприяє пошуку рішень для збереження природних ресурсів і проблем зміни клімату.

Додамо, що за даними «СтопКору», нелегальна вирубка лісу в Україні досягла критичного рівня: знищено третину лісу. Площа незаконної вирубки склала 26 тис. куб. м лісів у 2017 році, а завдані державі збитки оцінюються в 157,5 млн грн.

У 2017 році в Державному бюджеті передбачені 25 млн грн для ведення лісового господарства, які через недбалість керівництва Держлісагентства не використані та повернуті до бюджету.

Коментарі