Журналісти “СтопКору” провели експеримент та перевірили, як у столиці контролюють продаж алкоголю без ліцензії

Журналісти та правозахисники проекту вирішили перевірити, чи купляться покупці на горілку без ліцензії. Команда "СтопКору" вдалася до експерименту - на столичному ринку "Юність" придбали цілий ящик оковитої по двадцять гривень за пляшку. Продавці пояснили дешевизну відсутністю ліцензії на торгівлю.

Зовні пляшки не відрізняються від магазинних. Навіть акцизні наліпки присутні, щоправда, вони ледь тримаються на пляшках і легко знімаються.

Команда проекту обладнала торгову точку в людному місці біля метро "Лісова", з половини пляшок поздирали акцизи та почали продаж. Перехожим пропонували купити наддешеву горілку по двадцять та тридцять гривень за пляшку. Менш як за годину знайшлося троє довірливих покупців, котрі виклали кревні за “пальонку”. Щоправда, команда “СтопКору” одразу повернула гроші та пояснила кожному небезпеку такої купівлі.

“Ніхто навіть не глянув на акциз. Такий дешевий алкоголь має одразу викликати підозру. Півлітрову пляшку горілки продають за двадцять гривень, а на ній акциз на чотирнадцять! Вартість самої горілки разом із тарою має бути не менше шести гривень. Такий товар точно буде небезпечним для здоров'я та життя людини. А отже, купувати “дешевку” не варто. А от що варто — так це негайно викликати правоохоронців”, - пояснює правозахисник проекту Наталя Полинкова.

За годину нелегальній торгівлі команди “СтопКору” не завадили ані охорона ринку, ані правоохоронці. Щоправда, сумніви з приводу якості товару висловлювали самі перехожі, однак поліції так і не викликали.

Журналісти проекту самі зателефонували на 102. Чим закінчився експеримент із алкоголем для знімальної групи дивіться у сюжеті.

Коментарі