Журналісти показали моторошні умови утримання ув’язнених в Хмельницькому СІЗО

В Хмельницькому слідчому ізоляторі виявили низку порушень умов утримання ув'язнених. Про це повідомили у прес-службі Уповноваженого ВР з прав людини, пише УНН.

Зокрема, більшість камер установи не забезпечено належним штучним освітленням, вони мають надмірну загартованість вікон, санвузли перебувають у неналежному технічному стані, стіни в деяких камерах були вологими та вкриті грибком. Зазначені приміщення не обладнано бачками з питною кип’яченою водою та припливно-витяжною вентиляцією. Більшість камер потребують поточного ремонту. Електромережі в установі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки.

"Під час моніторингу виявлено факти, коли засуджені, що етапуються через слідчий ізолятор до інших установ виконання покарань і тримаються в "транзитних" камерах, не були забезпечені спальним місцем, у зв’язку із чим вони змушені спати по черзі або на брудній підлозі камери", – йдеться в повідомленні.

Від в’язнів надходили скарги на неналежне медичне обслуговування в установі. Наразі у медичній частині відсутні інфекційний ізолятор та палата-ізолятор для тримання осіб із психічними розладами. У журналі обліку отриманих та використаних лікарських засобів і медичних виробів останні записи датуються травнем цього року.

"За результатом моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення", – резюмували у відомстві.

Інші новини

Коментарі