Олександр Дубинський роз'яснив, навіщо українським чиновникам паспорти інших держав. Так, втеча за кордон виявилась не єдиною можливістю, яку дає документ.

Про це український журналіст написав на своїй сторінці у соцмережі.

За словами Дубинського, перше, що дає паспорт іншої держави, це можливість відкривати рахунки в іноземних банках та переводити туди гроші з України. Друге – це відкривати за кордоном компанії. А через них відмивати вкрадені в Україні гроші. Третє –  відкривати рахунки в Україні на ім'я нерезидентів і потім виводити гроші без обмежень. І останнє – це можливість втекти, коли за тобою прийдуть.

"У зв'язку з цим давно вже напрошується реформа, яка перекриє всім охочим "вкрасти й втекти" таку можливість. А саме, впровадження кримінальної відповідальності за приховування другого громадянства при вступі на держслужбу або роботу на підприємстві з часткою держвласності", – зауважив журналіст.

Він також наголосив на необхідності вказувати ці відомості в електронних деклараціях. Як повідомлялось раніше, представники спеціальної Антикорупційної прокуратури повідомили, що відсторонений глава ДФС Роман Насіров має громадянство трьох країн. Сам Насіров цю інформацію спростував.

Нагадаємо, голову ДФС підозрюють у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Мова йде про надання розстрочки на податкові борги підприємствам екс-депутата Олександра Онищенка. Раніше у Мережі оприлюднили відео, на якому показано детективів НАБУ та Антикорупційної прокуратури, які зачитують Роману Насірову підозру. При цьому голова ДФС спав.

Коментарі