Жителі столичного гуртожитку, яким “СтопКор” допоміг відстояти своє житло, віддячили активістам

Мешканці столичного гуртожитку по вулиці Виборзькій віддячили активістам "Стоп корупції", які допомогли людям захисти своє право на житло. Люди завітали в офіс проекту зі словами подяки та гостинцями. Про це повідомили активісти проекту.

"Рівно рік тому цього дня активісти "Стоп корупції" зупинили спробу забудовника змусити мешканців гуртожитку на Виборзькій підписати договори про оренду кімнат, у яких люди проживають по 20 років. Незаконні дії представники будівельної компанії намагались провернути у Солом'янській районній адміністрації.

Жителі гуртожитку ДП "Автомобіліст" повідомили нам тоді, що їх запросили на так звані збори у районну адміністрацію. Там же були присутні представники забудовника, який, за даними людей, хоче звести на місці гуртожитку висотку. На зустріч сторони запросив заступник керівника відділу з питань житлово-комунального господарства.

У ході спілкування мешканців гуртожитку запевнили, що іншого варіанту, окрім як підписати договір про оренду квадратних метрів із будівельною кампанією, у них немає. У цей момент до зали й зайшли правозахисники "Стоп корупції".

На наші запитання про те, що відбувається і чому представники адміністрації беруть участь у фактичному залякуванні та примусі людей, ми не отримали відповіді. Чиновники одразу повтікали", – нагадав правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бордарчук.

Додамо, що у жовтні 2016 року активісти "Стоп корупції" зупинили незаконні дії з боку зловмисників, які називають себе новими власниками гуртожитку, що перебуває на балансі ДП "Автомобіліст". Рейдери захопили будівлю по вулиці Виборзькій, 75/79 поставили на охороні своїх людей та перекрили вхід до бойлерної, де знаходиться вентиль опалення.

"Тоді рейдери під виглядом нового власника захопили гуртожиток та намагались вижити людей. До слова, у будівлі мешкає 450 осіб, 60 з них діти. Спочатку зловмисники нав'язували їм кабальні умови проживання і пропонували їм сплачувати по 2-3 тисячі гривень щомісяця. Для більшості сімей – це не підйомні гроші. Потім вимкнули опалення та закрили доступ до бойлерної.

Правоохоронці, яких викликали на місце події, нічого не змогли вдіяти і ніяк не зарадили у ситуації. Нам разом із правозахисниками Ігорем Бондарчуком та Романом Литвином вдалось вигнати самозванців та їхніх тітушок з гуртожитку, відкрити бойлерну та увімкнути опалення", – нагадав журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

За словами людей, рейдери давно намагаються відселити їх з гуртожитку, мешканці розуміють, що будь-якої миті можуть опинитись просто неба.

"Місцеві зазначають, що тут же на Виборзькій уже заклали фундамент нової висотки і гуртожиток стоїть на заваді забудови. На нашу думку, люди, які представляються новими власниками, підробили документи, підкупили суддів та нотаріуса й отримали документи на майно. Але наразі діє мораторій на продаж гуртожитків, відтак дії зловмисників – рейдерство", – додав журналіст.

Коментарі