Земснаряд піщаних нелегалів з Видубичів забрали на штрафмайданчик

Земснаряд ТОВ "Собі", яке проводили незаконний видобуток піску по вулиці Промисловій, 4 на Видубичах у Києві евакуювали на штрафмайданчик.

Про це з місця подій повідомили активісти "Стоп корупції".

"Один з трьох земснарядів, які використовували для незаконного видобутку піску на скандальній точці на Видубичах, водна поліція евакувала на штрафмайданчик. Ще два земснаряди поки що залишаються на точці. Техніку не можуть вивезти, бо її потрібно знеструмити. А оскільки напруга сягає шести тисяч вольт, для цього необхідна участь фахового електрика. Для того, щоб відключити земснаряди, водна поліція буде звертатись до Держенергонагляду", – повідомили активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, напередодні співробітники водної поліції Києва описали земснаряди на незаконній точці видобутку піску по вулиці Промисловій, 4 на Видубичах у Києві.

"Водна поліція описала земснаряди, на місці працювали тридцятеро працівників водної поліції на катерах у бронежилетах", – передавали стопкорівці.

Окрім того, на місці подій перебували спецпризначенці. На території незаконного об'єкта, за даними активістів, чергували так звані тітушки. Раніше 30 осіб зайшли на буксир і намагалися завадити водній поліції Києва вивезти земснаряди з нелегальної точки видобутку на Видубичах у Києві. Молодики погрожували активістам ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль", які перебували у цей час на місці, фізичною розправою, пробували скинути у воду. Про це повідомили активісти "Стоп корупції".

"Вдалося уникнути силового протистояння. Тітушки, які діяли в інтересах і на замовлення так званих власників масштабної точки видобутку на Видубичах, пішли з буксира після втручання поліції. Наразі на місці подій перебувають так звані громадські активісти з ГО "Майдан", які виступають на захисті браконьєрів", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, у водній поліції Києва знайшли спецтехніку для вивезення земснарядів, які піщані браконьєри з точки на Видубичах використовували для незаконного видобутку надр. За адресою об'єкта на Промислову, 4 виїхав співробітник слідчого відділу водної поліції Києва. З ним на місці перебувають активісти ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль", які виступають за ліквідацію точки, арешт техніки та піску.

Додамо, що незаконна точка видобутку піску у Києві на Промисловій, 4 попри відсутність спеціальних дозволів від Держгеонадр на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпра у Голосіївському районі продовжує працювати. Про це у ході громадського моніторингу дізнались представники ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль". Активісти разом з водною поліцією зафіксували воду у системі гідронамиву.

Тиждень тому об'єднана команда представників ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" змогла запобігти черговій спробі піщаних нелегалів з Промислової, 4 відновити роботу та вивезти видобутий пісок з точки. Цього разу браконьєри запросили на підмогу активістів ГО "Майдан". Також на місці подій були помічені представники скандального ВГО "Бюро з питань захисту екології та здоров'я". Очільника організації Михайла Бурду два місяці тому затримали за вимагання хабара з підприємця.

Додамо, що раніше активісти ГО "Стоп корупції" та ГО "Демократичний контроль" передали до прокуратури Дарницького району та водної поліції Києва матеріали, які свідчать про відсутність спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпро у Голосіївському районі Києва. У відповідному клопотанні активісти просять врахувати нові обставини у розслідуванні справи про незаконну діяльність з видобутку, складування та реалізацію піску з боку ТОВ "Мостобуд" та ТОВ "Собі" по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва.

Зазначимо, що раніше суддя Дарницького районного суду Києва відмовила в задоволенні клопотання про арешт техніки (двох земснарядів) ТОВ "Мостобуд", компанії, яка проводила нелегальний видобуток піску в акваторії Дніпра. Підприємці, за даними "СтопКору", незаконно намивали та складували пісок.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу".

За даними громадських активістів, за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

Інші новини

Коментарі