Збитки на 100 мільйонів: у Києві пройшли обшуки у ”піщаних” браконьєрів

У Києві правоохоронці прийшли з обшуками на чергову точку незаконного видобутку і перевалки піску, яка діяла з 2015 року. Йдеться про промзону на Видубичах, на вул. Промисловій, 4 - повідомляє OBOZREVATEL.

За цією адресою розташовується підприємство "Мостобуд", де протягом декількох років браконьєри успішно займалися незаконною діяльністю, повідомили на сторінці Української асоціації видобувачів піску (УАВП) у Facebook.

"Слідчо-оперативна група ГУ Нацполіціі Деснянського району, представники Деснянської прокуратури і співробітники Управління захисту економіки Києва проводять слідчі дії на території незаконної точки видобутку і перевалки піску в київській промзоні... Нарешті правоохоронні органи побачили те, що не бачили роками", - відзначили в УАВП.

Повідомляється також, що 17 жовтня на засіданні Постійної комісії Київради з питань законності, правопорядку і запобігання корупції розглядали питання розірвання договору оренди земельної ділянки "Мостобуд". За роки користування землею це підприємство не доплатило громаді Києва понад 100 мільйонів гривень.

"Комісія одностайно прийняла рішення про розірвання договору оренди. Крім цього, буде створена постійна робоча група для розгляду питань, пов'язаних з корисними копалинами, зокрема і піском", - уточнили в УАВП.

Очікується, що це допоможе відшкодувати хоча б частину збитків, принесених "мостобудівцями" Києву.

"Поки слідчі не розголошують, скільки тонн піску і які машини та механізми залишаються на місці", - зазначив глава Української асоціації видобувачів піску Вадим Пелих.

Нагадаємо, що про масштабну браконьєрську схему на Промисловій, 4, стало відомо в серпні цього року. Активісти "Стоп корупції" зафіксували місце перевалки піску за цією адресою, де раніше його незаконно намивали і добували без дозвільних документів. Потім пісок вантажили в машини і вивозили з території однієї з фірм, що фігурує в розслідуванні незаконного заволодіння землями водного фонду.

Як писав OBOZREVATEL, незаконний видобуток піску з дна Дніпра в Києві щорічно приносить "піщаній мафії" сотні мільйонів гривень. У Голосіївському районі, неподалік від Південного мосту, намив піску компанією "Мостобуд" набув величезних масштабів і загрожує столиці катастрофою.

Коментарі