Завдяки “СтопКору” фіскальна служба виявила низку порушень в роботі мережі супермаркетів “Поляна”

Працівники підрозділів оперативного контролю Офісу аудиту Головного управління Державної фіскальної служби провели фактичну перевірку дотримання податкового законодавства у мережі супермаркетів алкоголю "Поляна". Для виявлення порушень журналісти та фіскали вдалися до методу контрольної закупівлі.

Про це інформує прес-служба ДФС України.

"Під час перевірки зафіксували цілу низку порушень: зберігання та реалізацію алкоголю без акцизної марки, зберігання необлікованої готівки в магазині, невідповідність коштів на місці проведення розрахунків через PPO", - ідеться у повідомленні прес-служби відомства.

Матеріали перевірки представники ДФС передали до податкової інспекції за місцем реєстрації компанії. Надалі вже податкова має запровадити відповідні санкції щодо порушників законодавства.

Співробітники ДФС подякували журналістам проекту за розлідування, у процесі якого вдалося з'ясувати, як роздрібна мережа сплачує податки підакцизної групи товарів.

Нагадаємо, журналісти "СтопКору" викрили численні порушення у роботі мережі супермаркетів алкоголю "Поляна" та підловили на махінаціях постачальників магазину. Журналіст Сергій Медяник знайшов в елітному супермаркеті вина "Поляна" коштовну пляшку за 60 000 гривень без жодної інформації про імпортера.

Ця знахідка свідчила про ознаки контрабанди. Окрім того, в одному з магазинів за документами один касовий апарат, а працює - два. Другий, за даними журналістів, був так званою "чорною" касою, відтак при продажі підакцизних товарів підриємці ухиляються від сплати податків. Під час розслідування журналісти вирахували хитросплетіння між мережею, імпортерами та алкогольними магнатами.

Цікавість журналістам "СтопКору" мало не коштувала свободи - знімальну групу заблокували в офісі найбільшого імпортера алкоголю та партнера мережі супермаркетів "Поляна".

13782233_1390955784253916_8031785001706068502_n

Коментарі