Заради політичних вподобань в.о. міністра МОЗ ладен забути клятву Гіппократа? Новий скандал за участю Супрун

17.12.2018 20:01

Третій пішов. В Україні розгорівся новий конфлікт з гірким медичним присмаком. Слідом за університетом імені Богомольця, Одеським медичним університетом тітушки-провокатори переступили поріг Інституту серця. Примітно, що в усіх випадках дестабілізація ситуації відбувається перед виборами керівників.

У трьох ситуаціях в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун стає не на захист знаних науковців та провідних лікарів, які щодня рятують життя українців і здобули визнання за межами нашої держави. Ректорів звільняють із сумнівними формулюваннями причин, а їм на заміну призначають нових керівників.

Так було в ОНМедУ, коли всупереч закону відомство Супрун визнало керівницею навчального закладу свою колишню працівницю Владлену Дубініну. При цьому Супрун ігнорує навіть рішення суду про незаконність призначення, а прихід до вишу державних виконавців назвала «рейдерським захопленням». Робити емоційні заяви у соцмережі – стало звичним для Супрун. У випадку з провокацією в Інституті серця вона схарактеризувала події у медустанові як «спробу Тодурова зберегти своє феодальне князівство».

Зазначимо, що 14 грудня колектив медустанови заявив про те, що в інститут увірвались представники праворадикальної організації С14.

Спочатку членкиня організації намагалась знімати внутрішні збори колективу. На прохання припинити відеозйомку вона відмовилась, а їй на підтримку увірвались ще четверо молодиків.

Зі свого боку директор Інституту серця Борис Тодуров розповів, що проводив щоденні робочі збори зі співробітниками закладу.

«Ми обговорювали внутрішні проблеми й не давали нікому дозволу на публікацію. Я кваліфікую їхні дії як хуліганські, тому що вони проникли сюди без дозволу», – сказав директор Інституту.

В Інституті атаку молодиків із С14 пов’язують зі спробою зриву виборів керівника Інституту серця, які призначені на 18 грудня.

Водночас Уляна Супрун на своїй сторінці у соцмережі звинуватила працівників інституту, що вони нібито взяли дівчину у заручники й утримували проти її волі до приїзду поліції. А директора медустанови – «у створенні картинки для російських ЗМІ».

Зазначимо, що у 2017 році Тодуров виступав із критикою дій МОЗу через гальмування процесу державних закупівель життєво необхідних ліків.

У мережі після серії скандалів навколо медустанов почали критикувати Супрун за провальну реформу. Також урядниці закидають реалізацію на українському ринку третьосортної й відтермінованої фармпродукції. При цьому зазначають, що в.о. міністра проштовхує ліки пов’язаних з нею американських компаній.

Фактично під керівництвом МОЗу Супрун Україна перетворюється на третьосортну країну, без своєї науки та передових технологій.

Примітно, що незручні керівники й медики усуваються з посад за допомогою тітушок та рейдерів. Цього разу у справу втрутитись уже представники праворадикальної організації. Що є дуже небезпечним сигналом. Ситуацію рятує лише ухвалений ВР закон про вищу освіту, завдяки якому колектив може сам шляхом голосування обирати своїх очільників.

Колектив Інституту серця звернувся з відкритим листом до президента Петра Порошенка, голови уряду, спікера парламенту, очільника СБУ та МВС, Генпрокурора, мера Києва та посла США в Україні через спробу дестабілізації у медичній установі.

«Просимо усіх небайдужих ознайомитись зі зверненням колективу і підтримати нас, щоб унеможливити зрив виборів керівника установи. Усіх причетних до зриву вільного волевиявлення колективу просимо зупинитись і не провокувати людей до радикальних дій», – ідеться у зверненні.

Додамо, раніше скандал зі зміною керівництва розгорівся навколо університету імені Богомольця. Там МОЗ відсторонив від посади ректорку Катерину Амосову та звинуватив керівництво у саботажі.

Коментарі