Замість Росії Польща купуватиме нафту у США

Представники нафтопереробної компанії Lotos заявили про укладення угоди зі США. Так, польська сторона націлилась купувати американську нафту та відмовитись від російської.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 14 грудня, у прес-службі польської нафтопереробної компанії Lotos заявили про підписання контракту на поставки нафти зі США. Діятиме угода всього один рік. Так, у 2018 році Польща отримає мінімум 5 поставок на нафтопереробний завод в Гданську.

"Це перший в історії Польщі контракт на поставки нафти з США, який має термін", – прокоментував подію глава правління Марчін Ястшембскі.

Він також зауважив, що угода позитивно вплине на енергетичну незалежність країни та на зміцнення її енергетичної безпеки.

За попередніми даними, сировину доставлятимуть морем. Наразі Lotos очікує на танкер нафти сорту WTI Midland, теж зі Штатів. До слова, у листопаді поточного року Польща імпортувала 600 тисяч барелів американської нафти. Мова йде про сорт Domestic Sweet (DSW). Крім того, у вересні країна отримала 700 тисяч барелів канадської Hibernia.

Як повідомлялось раніше, Польща націлилась зменшити залежність від Росії, яка довгий час була головним постачальником нафти країні. Крім того, нещодавно премєр Польщі Матеуш Моравецкій заявив, що США – це головний партнер його країни. Однак він теж наголосив, що бажає винести відносини з Україною, Литвою та Грузією на новий якісний рівень.

Коментарі