Західні ЗМІ повідомили про радіоактивний витік на території Росії або Казахстану

Над Європою нависла радіоактивна хмара. Фахівці вказують на те, що у Росії або Казахстані могла статись аварія на АЕС.

Новину повідомляє The Guardian.

Сьогодні, 10 листопада, іноземні ЗМІ заявили, що у повітрі над Європою виявлено радіоактивні речовини. Таку інформацію надали у Французькому інституті ядерної безпеки (IRSN), посилаючись на те, що "вітер дме" з півдня Уральських гір. Точно визначити точку викиду радіоактивних речовин не вдалось. За попередніми даними, вона знаходиться між Уралом і річкою Волга.

У зв'язку з цим фахівці зауважили, що на атомній станції Росії або Казахстану могла статись аварія. А саме в останній тиждень вересня.

Інститути ядерної безпеки в Європі зафіксували високий рівень рутенію 106, радіоактивного нукліда, який є продуктом атомів розщеплення. Представники скандинавських країн зауважили, що рівень виявленої радіоактивності не становить ніякої небезпеки. Навіть більше, лише невелика кількість радіоактивних речовин поширилася по Скандинавії, а саме у вигляді двох відносно нешкідливих газів.

Про те, що забруднення повітря не викличе наслідків для здоров'я людини, також підтвердили у Французькому інституті.

"Аварія, ймовірно, сталась на атомному реакторі, де обробляється ядерне паливо, або у центрі радіоактивної медицини. Викиди в атмосфери на вплинуть на навколишнє середовище чи здоров'я у Європі", – відзначили в IRSN.

Тим часом у Росії заявили, що нічого не знають про нещасний випадок на своїй території. Про це заявив Жан-Марк Перес, директор IRSN. Він також додав, що інститут ще не контактував з владою Казахстану.

Згідно з оцінкою IRSN, кількість рутенію 106, що виділяється, була у межах від 100 до 300 ТБк, і якби аварія такого масштабу відбулась у Франції, тут негайно провели б евакуацію людей у радіусі декількох кілометрів навколо місця інциденту.

Варто зазначити, що рутеній 106, завдяки короткому періоду напіввиведення, близько року, використовується в ядерній медицині.

Коментарі