За три роки у Польщі осквернили 15 українських місць пам’яті

З 2014 року Україна веде перемовини з польською стороною про легалізацію на території обох країн польських та українських пам'ятників, споруджених без дотримання чинного в них законодавства. Під час перемовин домовилися, що поки узгоджуються варіанти легалізації пам'ятних місць, існуючим не буде нанесено шкоди.

Проте, як повідомив директор Українського інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці в Facebook, на польській території цією домовленістю знехтували, передає інтернет-видання "24".

З 2014 до 2017 там відбулося 15 актів вандалізму на українських місцях пам'яті, в тому числі — на могилах. Їх виконавцями були спочатку невідомі вандали, потім відповідальність за частину знищень взяли на себе деякі громадські об'єднання,
– розповів В'ятрович.

В'ятрович зазначив, що попри це, правоохоронні органи Польщі не виявили винуватців, пам'ятників не відновили, влада не засудила вандалізму. Директор розповів і про ситуацію в Україні з пам'ятними місцями Польщі.

"Тим часом у 2017 році сталося чотири акти плюндрування польських пам'ятників в Україні. Усіх їх засудили як представники влади, так і громадсько-політичних сил (включно з націоналістичними). Врешті всі чотири місця (в тому числі нелегалізовані) відновлено зусиллями української сторони", – підкреслив він.

І додав:

"Відтак на переговорах про легалізацію пам'ятників українська сторона висуває вимогу симетричного відновлення українських пам'ятників. Цього не відбувається".

Коментарі