За спам в Україні штрафуватимуть до 2 млн гривень

Народні депутати Борислав Береза, Леонід Ємець та Костянтин Усов ініціювали зміни у законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму". Так, штраф за набридливі SMS та повідомлення на електронну пошту може сягнути до 2 млн гривень. 

Новину передає "Преса України".

У документі зазначено, що згідно з кримінальним кодексу України особи, які здійснюють розсилки повідомлень, мають протягом 3-х місяців після набрання цим Законом чинності повідомити Споживачів про їх підписки на розсилки. Таке повідомлення має містити механізм відмови від розсилок шляхом переходу за гіперпосиланням, вміщеним в таке повідомлення або шляхом зворотнього надсилання повідомлення відправнику зі словом "Стоп".

Що ж стосується самого визначення "спаму", то згідно з нововведенням у законодавстві, спамом вважають "електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення рекламного, комерційного характеру, які без попередньої згоди (замовлення) споживача умисно надсилаються на його адресу електронної пошти, абонентський номер, або кінцеве обладнання абонента, та/або від отримання яких споживач немає механізму відмови шляхом переходу за гіперпосиланням вміщеним в повідомлення та/або шляхом зворотного надсилання повідомлення відправнику зі словом "Стоп", крім повідомлень оператора, провайдера, щодо надання замовлених послуг".

Аби громадяни могли уникнути такого дискомфорту, депутати ініціювали введення захисту від спаму шляхом блокування оператором відправника спаму за заявою споживача у випадку відповідності його повідомлень визначенню спам.

Також новий законопроект передбачає заборону включати згоду Споживача до договору телекомунікаційних послуг на оприлюднення його даних в телефонних довідниках та робити це обов’язковою умовою надання телекомунікаційних послуг.

"Особи, що здійснюють розсилку повідомлень за допомогою електрозв’язку зобов’язані отримувати від замовників розсилок повідомлень згоду від Споживачів щодо одержання таких повідомлень… Особи, що здійснюють розсилку повідомлень за допомогою електрозв’язку повинні перевіряти текст повідомлення наданого до розсилки щодо його відповідності до визначення спаму та вимагати у замовника розсилки привести повідомлення у відповідність з вимогами законодавства. Забороняється приймати до розсилки повідомлення, що відповідають визначення спаму. Оператори, при наданні послуги електрозв’язку для розсилки повідомлень за допомогою електрозв’язку (Веб-інтерфейс; API; IP2SMS; SMPP 3.4; FTP; SMTP, тощо) повинні ідентифікувати особу, що здійснює розсилки повідомлень, та отримати згоди від  Споживачів на отримання повідомлень розсилки від осіб, що здійснюють розсилки повідомлень".

Якщо ж закон буде порушено, то "спамера" притягнуть до відповідальності. Так, йому загрожує сплатити штраф від 500 до 1 тисячі прожиткових мінімумів.

Коментарі