Суд лояльно поставився до факту отримання неправомірної вигоди медпрацівником та виправив на правильне прізвище обвинуваченої.

Відбулося засідання Октябрського районного суду Полтави за поданням пенітенціарної служби, у якому просили суд виправити помилку у прізвищі засудженої — з "Муренкенко" на "Муренченко". Суд виправив цю описку, зазначивши у рішенні правильне прізвище.

А попередній суд по цій справі відбувся ще у квітні 2016 року. Тоді Октябрський райсуд розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням громадянки України, розлученої, не працюючої, яку обвинувачували у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч.1. ст. 368 КК України (Одержання хабара).

Суд встановив, що Олена Павлівна Муренченко працювала лікарем-неврологом-членом спеціалізованої кардіологічної медико-соціальної експертної комісії Полтави.

Суд встановив, що обвинувачена, як член спеціалізованої кардіологічної МСЕК Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи, 15 березня 2016 року у ТРЦ "Конкорд", одержала для себе неправомірну вигоду у вигляді коштів в сумі 3200 гривень. Хабар мав на меті прийняття рішення про продовження терміну інвалідності II групи на 2 роки.

Цього ж дня в ході обшуку приміщень МСЕК працівники правоохоронних органів виявили та вилучили ці кошти.

У судовому засіданні обвинувачена свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнала повністю та підтвердила факт злочину. У вчиненому щиро розкаялась.

Обвинувачена погодилася на призначення узгодженого покарання. Суд у свою чергу врахував, що обвинувачена розлучена, не працює, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, раніше не судима.

Тож суд ухвалив визнати обвинувачену винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 368 КК України, і призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі 1 тис 200 (тисячу двісті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 20 тис 400 гривень з позбавленням права обіймати посади в медико-соціальних експертних комісіях, а також посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях на строк 2 роки 6 місяців.

Коментарі