“За двома зайцями” – кандидат у президенти Зеленський агітує за себе під час власних концертів

Як повідомляють спостерігачі громадської мережі ОПОРА, агітацію за кандидата у президенти Зеленського під час розважальних концертів було зафіксовано одразу у двох областях.

Роздачу друкованих матеріалів без вихідних даних із символікою передвиборчої кампанії шоумена-політика проводили у Чорноморську й Білгороді-Дністровському на концертах "Ліги сміху".

На концерті у Чорноморську перед початком шоу глядачам продемонстрували відеоролики про вибори та звернення кандидата у президенти Володимира Зеленського. Як повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області, відео містило ознаки передвиборної агітації.

Спостерігачам також стало відомо, що серед відвідувачів одного з концертів на Одещині були присутні глядачі (вчителі, учасники АТО), які отримали запрошення на відвідування концерту на безоплатній основі.

Безкоштовний гумористичний концерт Студії "Квартал 95" відбувся і в Ужгороді. Відвідувачка заходу розповіла у коментарі комунікаційниці ОПОРИ, що запрошення на концерт можна було отримати поштою. Для цього потрібно було надіслати заявку, а організатори, плануючи концерт у тому чи іншому місті, вже присилали за заявками запрошення. Охочих було в рази більше, ніж міг вмістити драмтеатр в Ужгороді.

Фото: ОПОРА

"У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушення правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського", - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан - "Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги й при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців".

Для довідки – вартість квитків на вказаний концерт коливалася у межах від 350 до 1950 гривень.

"Також варто додати, що кандидат де-факто використовує свою роботу як ресурс якщо не для прямої агітації, то для впізнаваності свого імені. А це вже відхилення від задекларованого у Законі принципу участі у виборах на рівних засадах. Адже не кожен кандидат у президенти може організувати виборцеві безкоштовний гумористичний концерт. Тому кандидатам доцільніше було б у період виборчої кампанії організовувати зустрічі з виборцями та пояснювати свої політичні програми, а не влаштовувати безкоштовні та комерційні концерти. Це вже питання більше до політичної культури" – додав пан Ярослав.

Коментарі