За добу прикордонникам 7 разів пропонували хабар

Правопорушники замість того, щоб відповісти за свої дії, починають з хабара, стаючи таким чином іще більшими правопорушниками. Так, за добу прикордонникам сім разів пропонували незаконні кошти, аби ті вирішили проблеми "по швидкому". Про це повідомили у ДПСУ.

Новину передає "Преса України".

Перший хабар прикордонникам запропонували у столичному аеропорту "Бориспіль". Таке правопорушення одразу зафіксували охоронці кордону Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ".

"Під час оформлення пасажирів рейсу "Київ-Єреван" від 49-річного іноземця, який прямував з України, надійшла пропозиція неправомірної грошової винагороди за сприяння у безперешкодному перетині державного кордону та "закриття очей" на притягнення його до адміністративної відповідальності через перевищення терміну перебування на території нашої країни. Тому громадянин Вірменії спробував дати 100 доларів США прикордоннику за вирішення цього питання", – розповіли у ДПС України.

Наразі іноземець у поліції: і за порушення перевищення терміну перебування в Україні, і за хабар. Наступні два випадки "вручення хабара" зафіксували у Луганському та Мостиському загонах. У цей же день попалася жінка, яка хотіла допомогти азербайджанцю незаконно перетнути кордон.

"У пункті пропуску "Танюшівка" жінка, з метою "домовитися" щодо сприяння громадянину Азербайджану в незаконному перетинанні кордону України, пропонувала неправомірну винагороду прикордонному наряду з перевірки документів. Від запропонованої суми в розмірі 4 тисяч рублів РФ прикордонники відмовилися", – зазначили в прикордонній службі.

Далі бажання дати хабар зафіксували у пункті пропуску "Шегині", що на українсько-польському кордоні. Громадянин Польщі запропонував 100 злотих, аби прикордонники не обстежували його машину. Поляка відправили у відділок поліції.

На цьому "день хабарів" не закінчився. На контрольному посту та в контрольному пункті в’їзду-виїзду "Мар’їнка" прикордонники Краматорського загону зафіксували 5 випадків, коли люди тицяли їм хабарі. Відтак прикордонники закликали українців не намагатися у будь-якій формі, в тому числі шляхом пропонування коштів, вплинути на прийняття правового рішення.

Коментарі