За даними “СтопКору”, з точкою незаконного видобутку піску у Погребах на Київщині пов’язані помічники відомих політиків

ТОВ "СОБІ", яке "СтопКор" викрив на незаконному видобутку піску у селищі Погреби Обухівського району Київської області, зареєстроване на Ігоря Меня, а власниками підприємства є колишній помічник нардепів Хомутинника та Соболєва Сергій Надеєв та екс-права рука нардепа Горбаля. Про це у ході розслідування стало відомо юристам "Стоп корупції".

Додамо, що за фактом незаконного видобутку і складування піску у рекреаційній зоні юристи проекту звернулись до водної поліції та прокуратури Київської області.

Точку активісти "Стоп корупції " викрили напередодні.

У земельному кадастрі на використання даної земельної ділянки накладені обмеження у використанні, оскільки вона знаходиться у водоохоронній зоні р. Десна (додаток №3). Це з'ясували юристи "Стоп корупції".

Діяльність з видобутку піску, його складуванню на березі та реалізацію здійснює: ТОВ "Собі". Техніка (земснаряд, бульдозери, навантажувачі) також належать ТОВ "Собі". Незаконне складування піску здійснюється з 2016 року по даний час в обсягах близько 1-3 тис. м. куб. на добу. Реалізація видобутого піску здійснюється цілодобово, обсяги залежать від потреби постачальників, у весняний та літній період року з відкритого майданчика. Всього на даний момент на вказаній земельній ділянці складовано близько 100 тис. тонн (на 10 млн грн).

Щоденно незаконно видобутий пісок продається за готівку. За розрахунками фахівців, в рік видобувається понад 0,5 млн м куб. піску. Вартість тонни піску складає 50-150 грн/т. Таким чином, щорічно незаконно видобувається та реалізується піску на 50-75 млн грн, з яких не сплачується жодних платежів ні до держаного ні до місцевих бюджетів, що становить прямі збитки державі.

Будь-яка дозвільна документація у ТОВ "Собі" на видобуток та реалізацію надр (піску) відсутня. Відповідно до даних з публічної карти "Геоінформ", відсутні спеціальні дозволи на розробку родовища та на видобуток надр(будівельних корисних копалин, зокрема, піску) Державної служби геології та надр України (додаток №1).

Крім того, особи, що видобувають пісок на вказаній території, не мають у власності або у користуванні земельних ділянок на цій території з необхідним цільовим призначенням "видобуток піску" або "розчищення водойм" і т.п. Також відсутнє Рішення органу місцевого самоврядування  щодо погодження на видобування піску. Не ведеться обов’язкова геологічна та маркшейдерська документація, де зазначається видобуток піску і як наслідок не проводиться сплата за користування надрами", – додають юристи "Стоп корупції".

Зокрема, слід зазначити, що товариством не ведеться обов’язкова геологічна та маркшейдерська документація, де зазначається видобуток піску і як наслідок не проводиться сплата за користування надрами.​

Крім того, викладена діяльність "Собі" по намиву піску призводить до завдання істотної та непоправної шкоди екології: знищується флора та фауна водоохоронної зони, знищений верхній родючий шар ґрунту, зелені насадження тощо.

 

Коментарі