За даними “СтопКору”, у Марганці назрів комунальний апокаліпсис

У Марганці на Дніпропетровщині місцева влада слідом за низкою комунальних підприємств затіяла оптимізацію роботи місцевого водоканалу. У результаті "новації" населення міста ризикує залишитись без якісних послуг із водовідведення та водопостачання. Про це пишуть місцеві ЗМІ.

"Сумнозвісна представниця "Опозиційного блоку" Олена Жадько, яка наразі займає місце міського голови шахтарського міста Марганець, протягом останніх років своїми діями неодноразово ставила під загрозу життя та здоров’я своїх виборців. Чого варта лише ситуація, яка виникла минулої зими, коли уся інфраструктура Марганця опинилася на рівні з інфраструктурою прифронтової Авдіївки.

Проте, свою провину Олена Жадько та її партнери визнавати не хотіли, тому через деякий час місто заполонили "агітки", у яких вся провина у гуманітарній катастрофі покладалася на усі рівні влади, окрім муніципальної. Окрім цього, громадські активісти викрили корупційну схему, згідно з якою представники марганецької влади завдали збитків громаді на декілька мільйонів гривень.

Такі дії зі сторони Олени Жадько і Ко не могли не пройти непоміченими повз правоохоронні структури. Так, весною цього року Управління захисту економіки в Дніпропетровській області спільно з прокуратурою намагалися довести до відома мера міста Марганця Олени Жадько той факт, що вона буде притягнута до адміністративної відповідальності за підозру в корупції. Однак ставлениця Вілкула відмовилася визнавати свою провину і з того часу продовжує вести деструктивну політику у себе в місті. Нових обертів дії Жадько набрали зовсім нещодавно. Як відомо, ситуація навколо обласних комунальних підприємств водопровідно-каналізаційного господарства наразі доволі складна і представники обласної ради докладають усіх зусиль, аби вивести КП із критичного стану", – пише Dniprograd.org

"Попри те, що велика частина представників підприємств області разом із владою гуртуються навколо напрацювання спільної дорожньої карти задля вдосконалення управління комунальним господарством, Олена Жадько лише загострює ситуацію. Наприкінці жовтня гостро постало питання про те, що Марганець може залишитися без опалення.

Заступник голови облради Валерій Безус скликав термінову нараду, на якій планувалося обговорити та вирішити цю проблему. Але для влади Марганця здоров’я та комфорт населення виявилися не зовсім актуальним питанням", – ідеться у тексті.

"Запросив директора підприємства, представника ДТЕКу, представника СБУ. Звісно що запросив мера Марганця — це ж безпосередній представник інтересів громади. Мер не приїхала, бо "є важливіші справи". Приїхав заступник, що зчинив скандал та покинув нараду. Мовляв, підприємство належить обласній раді – самі й розгрібайте", – повідомив Валерій Безус.

"Виходячи з цього, вирішувати проблеми марганецької громади довелося без представників влади Марганця. Завдяки екстреному зібранню з’явилася надія, що відключення водоканалу Марганця від енергоподачі не буде, отже і опалювальний сезон мешканці проведуть у теплі. 27 жовтня під час оперативної наради з підприємствами області своєю хоч і популістською, але і небезпечною заявою мер Олена Жадько знову вирішила загострити проблему водопостачання у Марганці. Вислухавши звіт від представників КП "Марганецьке ВУ ВГК" ДОР щодо заборгованості населення та необхідності співпраці між підприємством та місцевою владою заради інтересів громади, міський голова лише змогла вкотре перекласти свою відповідальність на інших та закликала відмовитися від послуг обласного водоканалу й перейти усім на індивідуальне водопостачання", – зазначають журналісти.

"За планом Олени Жадько громада, а точніше міська влада повинна взяти під контроль місцевий водоканал та "оптимізувати" його діяльність, порізавши на металобрухт та розпродавши усе його майно, як це було із міською бібліотекою, яку у свій час фінансував фонд Білла Гейтса та КП "Марганецьтепломережа", коли з метою власного збагачення представники опозиційного блоку вирізали 50 кілометрів труб централізованої системи теплопостачання, а потім на сесії Марганецької міської ради прийняли рішення "Про відключення від мереж централізованого теплопостачання багатоквартирних будинків, бюджетних та інших установ незалежно від форм власності, що опалюються від Центральної парокотельні та інших котелень КП "Марганецьтепломережа". Місцевих жителів не ознайомили з рішенням і не пояснили, що очікує на них за умов його прийняття:

Замість єдиного підприємства, яке займається водопостачанням та водовідведенням, планується засіяти увесь Марганець водонапірними баштами та свердловинами. Зазначимо, що населення Марганця складає майже 50 тисяч осіб, і аби забезпечити їх питною водою, міській владі доведеться шукати значні фінансові інвестиції або перерозподіляти бюджет, не дивлячись на катастрофічний стан комунальної власності міста. Також один із шляхів вирішення питання водопостачання у Марганці після "оптимізації" водоканалу – буріння свердловин по всьому місту коштом місцевої громади. Тобто, замість співробітництва із облрадою та управлінням житлово-комунального господарства, Олена Жадько пропагує свої наполеонівські плани, які поставлять жителів міста у безвихідне та катастрофічне положення. Скільки витратять на дослідження, проектування та буріння свердловин по всьому місту – залишається лише здогадуватися. Опираючись на досвід минулих реструктуризацій та оптимізацій, можна впевнено сказати, що усі витрати на забаганки міського голови впадуть на плечі простих громадян Марганця", – зазначають автори.

"Гасло "Водокачку – у кожне подвір’я" має усі шанси стати провідним у наступній виборчій кампанії Олени Жадько. Як мер уявляє практичну реалізацію цього "комунального сепаратизму" – невідомо, але очевидно стає одне: відмовившись від послуг обласної влади, влада Марганця отримає не лише зайвий майданчик для нових корупційних схем, а й ініціює масштабну екологічну катастрофу в місті. Справа у тому, що КП , "Марганецьке ВУ ВГК" ДОР займається не лише водопостачанням, а й каналізаційним водовідведенням на території усього міста. Якщо напівфантастична ідея появи тисяч водокачок і колодязів по всьому Марганцю виглядає більш-менш реалістично, то проблема із мільйонами тонн стічних вод без участі водоканалу перетворить місто у суцільну вигрібну яму.

Дивлячись на діяльність Жадько протягом останніх років, здається що це і є кінцева мета її міського головування. Треба зазначити, що ідея "водокачка у кожне подвір’я" покладає усі витрати щодо забезпечення стабільного водопостачання безпосередньо на власника цієї водокачки. Окрім цього, для того, щоб підземна питна вода була чистою, у межах міста її треба видобувати з глибини не менше ніж 100 метрів, що відповідно несе за собою значні технічні складнощі та фінансові витрати.

Не дивлячись на відкритість з боку обласної влади, Олена Жадько не тільки веде власну гру, а і відкрито закликає населення саботувати діяльність водоканалу та не сплачувати кошти за водопостачання. У травні цього року завдяки деструктивній позиції міської влади Марганця та її пропаганді, рівень сплати за послуги склав 30%, тобто водоканал втратив 1 млн 600 тис. грн. Проте до Дніпропетровської обласної ради неодноразово надходили офіційні листи від імені мера Олени Жадько, в яких вона зазначала, що розрахунок населення на рівні 60% більш ніж достатній для нормального функціонування комунального підприємства. Також вона наполягає на передачі КП "Марганецке ВУ ВКГ" ДОР у власність міської ради з метою зниження тарифу, який встановлений відповідно до вимог НКРЕКП. Окрім цього, в даних листах Жадько просить повернути на посаду керівника Марганецьводоканалу пана Ваданова, який вже перебував на цій посаді в 2009-2016 роках і напрацював борг майже у 12 млн грн", – ідеться у статті.

“Хочу зазначити, що "Марганецьке управління водопровідно-каналізаційного господарства ДОР" ми взяли під ретельний особистий контроль з великими боргами. З метою стабілізації його фінансового стану та безперебійної роботи водопостачання та водовідведення після зміни керівництва, інтенсивно намагаємося вивести підприємство з кризового стану і нам це поступово вдається. Проте така контрпродуктивна позиція місцевої влади може призвести не лише до дестабілізації стабільної роботи підприємства, а й взагалі, припинення його діяльності" – зазначив заступник голови облради з питань ЖКГ Валерій Безус.

"Він звернувся до представників СБУ з проханням взяти на контроль та перевірити ситуацію відносно пропагандистської діяльності місцевої влади та її активістів щодо КП "Марганецьке ВУ ВКГ "ДОР".

"Варто звернути увагу і на те, що "ручні" ЗМІ марганецької влади із легкістю перекручують слова керівництва водоканалу. Під час вже згаданого звіту представники водоканалу повідомили, що мають список із боржниками, які працюють у Марганецькій міській раді, і просять вплинути на них, аби ті сплатили необхідні кошти. У відповідь на це маргенецькі ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що боржниками водоканалу є не окремі посадові особи чи депутати, а цілі міські бюджетні підприємства.

Якщо скласти усе вищезазначене, можна прийти лише до одного висновку – Олена Жадько та її команда за рахунок безпеки мешканців Марганця цинічно продовжують переслідувати власні політичні та фінансові інтереси. Ігноруючи неоднозначні сигнали з боку правоохоронців, громадських активістів, народних депутатів та обласної влади, керівництво міста робить усе, аби Марганець перетворився на місто-привид зі знищеною інфраструктурою та екологією. Звичайно ж, що для "внутрішнього споживача" Олени Жадько винуватцем у всьому цьому буде ефемерна "центральна влада", – резюмують журналісти видання.

Коментарі