За даними “СтопКору”, тітушкам на піщаній точці на Видубичах платять по 100 доларів за ніч

30.08.2017 09:34

Так звані тітушки, яких звезли на вулицю Промислову на Видубичах, де громадські активісти вимагають закриття незаконної точки видобутку піску, отримують по сто доларів за ніч. Окрім того, найманцям обіцяють преміальні за виконання "бойового" завдання з відтиснення активістів та журналістів.

Про такі розцінки на послуги молодиків стало відомо журналістам "СтопКору", які були на місці подій.

"Скуповують відморозків по всьому Києву. 100$ за ніч. Плюс преміальні в разі виконання "бойового" завдання – відтиснути активістів та журналістів. Створити плацдарм для відновлення незаконного видобутку піску. Щоб далі руйнувати берег Дніпра, не платити податки, заробляти десятки мільйонів гривень на місяць. Корумпувати правоохоронців, екологів, місцеву владу. Купляти тітушню, замовляти провокації та знищувати незгідних. Примітивна, але дієва логіка. Неприпустима для правової європейської держави. Але, на жаль, маємо те, що маємо.... Добре, що приїхала патрульна поліція. До неї питань жодних. Кілька посилених патрулів. Тітушня відразу відступила. У одного з орків вилучили зброю. Ця ніч буде довгою...", – написав координатор "Стоп корупції" Роман Бочакала у соцмережі.

Нагадаємо, на точку незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій на Видубичах у Києві звезли сто молодиків спортивної статури, які погрожують фізичною розправою громадським активістам. Мітингувальники тиждень чергують біля точки з вимогою її ліквідації. Це вже не перша спроба розігнати мирну акцію. Цього разу зловмисники викликали підкріплення у вигляді так званих тітушок. Подробиці з місця подій повідомили активісти ГО "Стоп корупції".

"Тут минулого тижня була виявлена потужна точка незаконного видобутку піску. Вже майже тиждень вона не працює. Завдяки активістам, які заблокували вивезення краденого до приїзду поліції... Наразі є реальна загроза життю людей, що зараз на місці. В глухій промзоні. Але фактично в центральній частині столиці. Сотня молодиків погрожує фізичною розправою мирним мітингувальникам", – повідомили подробиці активісти "Стоп корупції" з місця подій.

Додамо, громадські активісти вимагають ліквідації нелегальної точки, арешту спецтехніки та конфіскації видобутих надр.

"Ворота на територію зачинені, пісок не вивозиться уже сьому добу, на території є тільки охорона", – розповіли активісти.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". Про це свідчать дані ГО "Демократичний контроль". Представники організації добиваються закриття нелегальної точки та арешту спецтехніки. За словами активіста Олександра Скорохода, за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

 

"Точка працює на березі Дніпра. За нашими підрахунками, за добу ділки намивають близько 10 тис м куб піску. Доставлять пісок з місця видобутку баржами і тут же реалізовують за готівковий розрахунок. Суми заробітку браконьєрів коливаються від 200 до 300 мільйонів гривень на рік. З цих коштів ділки не сплачують жодних податків, гроші йдуть до кишень бізнесменів.

Серед клієнтів підприємців – відомі будівельні компанії. Так, під час нашої акції протесту з вимогою зупинити незаконний бізнес, під завантаження приїздили кілька вантажівок і одразу розвертались. На наші вимоги показати дозвільні документи на видобуток та реалізацію піску підприємці відмовились. За нашою інформацією, за цією точкою стоїть ТОВ "Мостобуд", яке змінило назву з ПП "Київмостстрой" та не змінило принципів роботи.

Ця компанія стала скандально відомою через незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За моїми даними, підприємство має величезні суми боргових зобов’язань та перебуває на стадії ліквідації. Однак це не заважає ділкам без жодних дозволів видобувати та збувати пісок. За словами слідчих поліції, які приїхали за нашим викликом, представники товариства мають лише договір на оренду земельної ділянки по вулиці Промисловій.

На береговій лінії проклали трубу з земснаряда до берега по вул. Промислова, з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ПАТ "Мостобуд" на праві оренди з 2015 р. Обсяги реалізації: близько 5 – 6 тис м куб на добу", – розповів представник ГО "Демократичний контроль" Олександр Скороход.

 

 

 

 

 

 

Коментарі