За даними “СтопКору”, суд затягує справу про арешт техніки піщаних нелегалів з Видубичів

21.09.2017 17:59

Розгляд апеляції у справі про відмову в арешті техніки ТОВ "Мостобуд" перенесли на 3 жовтня. Суд витребував матеріали кримінального провадження для вивчення. Про це із зали суду повідомили правозахисники "Стоп корупції", які слідкували за перебігом засідання.

"На нашу думку, рішення про перенесення розгляду апеляції у цій справі може свідчити про заангажованість представника прокуратури Дарницького району Києва. Оскільки той не озвучив під час засідання, що

земснаряди були вилучені та опечатані й були речовими доказами. Використання земснарядів підпадало під заборону, однак бірки Мостобуду зірвали та почали новий намив піску.

А це досить серйозна підстава для арешту техінки.

Окрім того, ми помітили, що прокурор досить приязно і люб'язно спілкувався з представниками ТОВ "Мостобуд", зазначили правозахисники "Стоп корупції".

Нагадаємо, напередодні активісти "Стоп корупції" пікетували Вищу кваліфікаційну комісію суддів через поведінку двох суддів Дарницького району Києва у справі про нелегальний видобуток піску. Під час ухвалення рішень судді не беруть до уваги аргументи водної поліції та прокуратури, не повідомляють про дати судових засідань та не допускають до участі у засіданні представників громадськості. Деталі повідомив правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

"Судді Тамара Трусова та Віталій Даниленко порушили наступне:

  1. Не зазначили мотивів відхилення аргументів водної поліції та прокуратури в розгляді клопотань про арешт техніки та тимчасового доступу до території та майна ТОВ "Мостобуд" для відібрання експертних зразків.
  2. Порушили засади гласності та відкритості судового процесу, оскільки виганяли представників "СтопКору" та не давали можливості бути присутніми на відкритому судовому засіданні, а також Даниленко взагалі не повідомляв дати розгляду.
  3. Поведінка, що підриває авторитет правосуддя, оскільки є підстави в сумніві непідкупності на користь "Мостобуду" та "Собі" через стійке внутрішнє переконання дати змогу працювати піщаним нелегалам – не підтверджене нормами чинного законодавства", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Додамо, що "СтопКор" з цього приводу звернувся до голови Вищої ради правосуддя Бенедисюка зі скаргами на двох суддів Дарницького районного суду Києва під час розгляду та винесення рішень у справі про незаконний видобуток піску на Видубичах у Києві. У діяльності суддів Віталія Даниленка та Тамари Трусової вбачають заангажованість, непрофесійність та не виключають змови із нелегалами. Усі деталі голова правозахисного блоку проекту Ігор Бондарчук виклав у відповідній заяві.

Нагадаємо, команда "Стоп корупції" разом із громадськими організаціями однодумцями протягом місця добивається закриття нелегальної точки видобутку піску на Видубичах у Києві.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X