За даними “СтопКору”, прокуратура Буковини зам’яла справу про напад на борця з контрабандою лісу у регіоні

Прокуратура Чернівецької області у ході розслідування замаху на життя активіста з ГО "Корупціонери Буковини" Григорія Кушніра порушила низку законів України та закрила справу за підставними доказами. На цьому наполягають представники чернівецького осередку "Стоп корупції". Голова осередку Микола Петіченко наводить аргументи.

"У кримінальному проваджені № 12016260080000413 від 12.07.2016  при розслідувані було порушено закон України та злочинно закрито,  використовуючи підставні докази та статті закону, а саме

1) До уваги й саме скеровуючись на ст. 242, органи мисливського господарства п 39 право носіння зброї, яка не стосується злочинця. Гаврилюк В., який є майстром лісу Верхньопетрівецького лісництва, і щодо його прав та обов’язків – ст. 241 http://jurisprudence.club/administrativnoe-uchebnik/stattya-242-organi-mislivskogo-52513.html.

2) Від самого початку ми були в курсі справи і одразу після замаху на Кушніра Г. виїхали на місце події та фіксували кожний крок на відео і надалі це було показано в ЗМІ – наше відео не долучили до справи, нас не опитали.

3) У справі з’явився акт про незаконну рубку та бензопила. Ні майстра лісу, ні пили, яку підкинули як неіснуючий доказ, не було.

4) З’явився свідок, який невідомо що бачив.

5) Появився чек сплати штрафу нібито Кушніром.

6) Куля, яку ми спільно з експертами при прокуратурі вилучили з місця події, не взята до уваги, гільза теж.

7) При персональній зустрічі з процесуальним керівником Дудковським,  вислухавши мене, він надалі наполягав на правоті, не беручи до уваги низку порушень, що вказує на однозначну зацікавленість в закритті справи (Гаврилюк неодноразово хвалився про те, що він дав хабара і розраховує на закриття справи).

8) Декілька днів тому свідок, який проходить у справі, зателефонував Гушніру і сказав, що якщо він дозволить жити в його помешканні, то не буде свідчити проти нього (оскільки у свідка згоріла хата).

9) Попередньо Кушніру телефонував майстер лісу Костинян В. (є запис розмови) і прямо сказав, що всі його проблеми через те, що він пішов проти системи.

10) Справа порушена за ст. 128 ККУ – і це попри ознаки ст. 112", – зазначив голова чернівецького осередку "Стоп корупції" Микола Петіченко.

Нагадаємо, інцидент стався у серпні 2016 року.

"На території села Корчівці здійснили замах на вбивство нашого активіста Григорія Кушніра. Він пішов до лісу і я попросив його відзняти місця вирубки деревини, незаконно вирубані дерева", – нагадує Микола Петіченко.

"На Кушніра напав місцевий майстер лісу, який, побачивши нашого товариша, взяв із собою брата і ще одного спільника. Чоловіки з карабінами, зауваживши, що активіст фіксує місця вирубки дерев, почали переслідувати його зі зброєю, а коли наздогнали – вдарили прикладом по обличчю. Кушніру хотіли вистрелити у груди, проте він відбив карабін і куля потрапила у коріння дерева, її ми згодом знайшли, знайшлася і гільза. Григорію вдалося втекти від нападників, тоді ж він нам передзвонив і розповів про все, що сталося", – згадує Микола Петіченко.

"На місце події активісти виїхали відразу і викликали слідчо-оперативну групу. Сам Микола Гаврилюк переховувався від слідства у лікарні, оскільки отримав довідку про проблеми із психікою", – додав активіст.

Зазначимо, що чернівецькі громадські активісти викрили вражаючі масштаби нищення лісів у Чернівецькій області. Найбільші обсяги громадські активісти вкотре фіксують на території Верхньопетрівецького лісництва Сторожинецького району. Масштаби винищення цінних порід дерева – вражаючі, зазначає громадський активіст Микола Петіченко, контрабанда лісу продовжується, незважаючи на спроби громади стати на заваді протиправній діяльності.

"Браконьєри вирубують тисячі кубів відбірної деревини і порушують мораторій на вивезення сировини за кордон. У злочинній змові ділки, чиновники, які знайшли лазівку в законі, злочинні зв'язки тягнуться аж до кабінетів столичних високопосадовців, яким перепадає частка від контрабанди деревини", – вважає активіст.

 

Коментарі