За даними “СтопКору”, підприємства, які виготовляють протези для осіб з інвалідністю, використовують комплектуючі з РФ

Співробітники СБУ спільно з представниками прокуратури Києва провели обшуки на державних підприємствах, які виготовляють протезно-ортопедичні вироби для осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок військових дій у зоні проведення АТО.

За даними служби, державні та приватні компанії, які працюють у цій сфері, використовують у процесі виробництва комплектуючі з РФ. Про це з особистих джерел стало відомо журналістам "СтопКору".

"Протези-модулі/вузли, які використовують у виробництві протезів, у 2014-17 роках завезли на територію України ТОВ "Ортоснаб-Сервіс" та ПП "Центр протезування "Інвалтруд". Надалі комплектуючі поставили на Київське та Дніпропетровське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство. А згодом колінні модулі в порушення вимог чинного законодавства та Державних стандартів України були сертифіковані в ДП "Центр сертифікації технічних засобів реабілітації".

Комплектуючі не пройшли спеціальне випробування, під час перевірки вони деформувались та виходили з ладу. Окрім того, деталі закуплені за значно завищеними цінами. Такі деталі для протезів можуть завдати непоправної шкоди безпеці та здоров'ю осіб з інвалідністю та постраждалих бійців АТО, через махінації зловмисників замість якісних протезів люди отримають небезпечний брухт російського виробництва", - зазначила журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук із посиланням на власні джерела інформації.

"СтопКор" уже готує журналістське розслідування за цими фактами.

 

Коментарі